Detektivní thriller Kanáři bude mít slavnostní premiéru online v Moje kino LIVE

Kanáři
Kanáři

Slavnostní premiéra thrilleru režiséra Cornelia Porumboiua Kanáři se uskuteční online – v úterý 5. května od 20:30 budou mít diváci možnost snímek zhlédnout ve virtuálním kinosále v rámci projektu Moje kino LIVE. O dva dny později, ve čtvrtek 7. května, bude film uveden v online videopůjčovně Aerovod. Film vypráví příběh zkorumpovaného policisty Cristiho, který míří na Kanárské ostrovy, aby se zde naučil místní šifrovanou pískanou řeč. S její pomocí může získat nejen pořádný balík peněz, ale i překrásnou femme fatale Gildu. Podvratný thriller, který vzdává hold klasikám filmu noir, byl poprvé uveden v hlavní soutěži festivalu v Cannes. Zahraniční kritici ho vyzdvihují pro jeho originální námět a důvtipnou strukturu, která diváka drží v napětí. Server Indiewire snímek označil za „Dannyho parťáky na Kanárech“, The Guardian hovoří o „elegantní a stylové zábavě“, The New York Times ve své recenzi píší o „chytře strukturované, podmanivé a zábavné ukázce filmařského talentu.“

 

 

Online premiéra v Moje kino LIVE

Máme velkou radost, že díky virtuálnímu kinosálu Moje kino LIVE se může i v těchto dnech uskutečnit slavnostní premiéra se vším všudy. Zábavný a chytrý thriller Kanáři tak můžeme divákům představit ještě předtím, než se v kinech opět potkáme osobně. Vzhledem k tomu, že i po otevření bude kapacita kin patrně značně omezená, nabízí navíc Moje kino LIVE lepší parametry pro velkou událost tohoto typu. Kromě klasických prvků projektu, jako je hudba před a po promítání, zajímavosti o filmu a oblíbený chat, se navíc diváci tentokrát mohou těšit i na opravdu speciální úvod,prozradil Jan Noháč z distribuční společnosti Aerofilms. Projekt Moje kino LIVE iniciovala spřátelená kina Aero, Bio Oko, Světozor a nové butikové kino Přítomnost z Prahy, Bio Central z Hradce Králové a Univerzitní kino Scala z Brna jako odpověď na uzavření kin spojené s pandemií koronaviru. Ke sdílenému vysílání se po pár dnech přidala kina z celé republiky, v současné chvíli se jich projektu účastní 34. Koupí vstupenky diváci podporují své oblíbené kino v době krize. Více informací o projektu najdete na novém webu www.mojekinolive.cz.

 

Skutečná pískaná řeč

V ústředí filmu Kanáři stojí skutečná pískaná řeč Silbo gomero, která vznikla na ostrově La Gomera. Řeč byla v roce 2009 organizací UNESCO vyhlášena mistrovským dílem ústního a nehmotného dědictví lidstva. „Styl vyprávění filmu Kanáři byl definován příběhem tohoto tajného jazyka používaného zločinci. Silbo gomero umožňuje kódovat mluvený jazyk podobně jako film kóduje realitu. Začal jsem si tedy hrát s kódy různých žánrů – od detektivních filmů, filmů noir po westerny a komedie,“ říká režisér Corneliu Porumboiu. Kanáři jsou pátým celovečerním filmem čtyřiačtyřicetilého tvůrce, který je jednou z předních osobností rumunské nové vlny. Porumboiu prorazil na mezinárodní scéně již svým celovečerním debutem 12:08 Na východ od Bukurešti (2006), který byl uveden v sekci Quinzaine des réalisateurs na festivalu v Cannes. Na Riviéru se pak vrátil i se svými dalšími filmy Policejní, adj. (2009) a Poklad (2015), které byly uvedeny v sekci Un Certain Regard. Kanáři jsou prvním Porumboiuvým snímkem uvedeným v canneské v hlavní soutěži.

 

Vstupenky na slavnostní premiéru lze zakoupit zde.

Comments

comments

Vyhledat