Divadlo Archa tento týden zahajuje vlastní program

Jan Mocek - Virtual Ritual_Divadlo Archa
Jan Mocek - Virtual Ritual_Divadlo Archa

Divadlo Archa zahajuje v tomto týdnu vlastní program. Diváci se mohou těšit na gamingovou performance Virtual Ritual či vystoupení kultovního dua Thomas&Ruhller. Archa též připravuje program na letní měsíce. Ve dnech 14. a 15. července uvede premiéru autorské inscenace kolektivu Nesladim Dům bez spánku věnovanou spánkovým poruchám. Během léta bude Archa uvádět představení a malé koncerty a vedle toho speciálně připraví seriál jednorázových akcí, intervencí a hudebních produkcí, které budou využívat variabilitu prostor divadla.

 

středa 3. června

THOMAS & RUHLLER (NL) — Diner

Chodí po hladině, porušují gravitaci, procházejí zdmi i stoletími. Jsou avantgardou i muzeem. Jejich nenapodobitelný styl vzdoruje času i vkusu kritiků. Jsou nezařaditelní, provokativní a neodolatelní. Hrdinové novodobé performance – Thomas & Ruhller (NL) speciálně pro vás, a exkluzivně pro Divadlo Archa, prostírají na stříbře svůj Diner. Přijďte si pro magický divácký zážitek servírovaný s bezstarostnou improvizační lehkostí a rafinovanou elegancí.

 

čtvrtek 4. června

Jan Mocek – Virtual Ritual

Virtual Ritual je originální gamingová performance, jež své diváky přivádí do paralelního světa online videoher (MMOG), do kterých se každý den po celém světě logují miliony lidí. Je průzkumem digitálních měst, jejich obyvatel, zákonitostí a rituálů, které formují zdánlivě beztížný svět, ve kterém je možné téměř cokoliv. Urbanista Osamu Okamura, YouTuber Atlet, fotografka a gamerka Adéla Vosičková – tři performeři vytvoří expertní gamingový panel, aby otestovali potenciál herního města. Co všechno může být předmětem hry? Jaké normy, pravidla chování je možné překročit ve virtuálním prostoru? A v realitě? Jakou roli hrají herní principy v naší společnosti? Za pomoci originálního použití live videa, 3D animací a YouTube formátů, poukazuje performance Virtual Ritual na skryté souvislosti mezi realitou a virtuálním prostorem.

Comments

comments

Vyhledat