Praktický dárek, který vydrží celý příští rok? Diář

Martinus.cz
Martinus.cz

Stále více schůzek, úkolů, poznámek a informací k zapamatování motivuje nejednoho z nás zabývat se koncem každého roku výběrem těch správných plánovacích pomocníků. Mobilní aplikace či elektronické kalendáře jsou určitě užitečné, ale stejně jako v případě knížek, ani u diářů moderní technologie papír zatím nepřeválcovaly. Na trhu je navíc k dispozici široká nabídka přes designové kousky, tématické či motivační diáře až po diáře celebrit. Pokud si lámete hlavu nad výběrem vhodného vánočního dárku, právě diář může být správnou volbou.

Diář je vizitka majitele
Stejně jako před koupí jiných věcí, i u diáře se vyplatí zamyslet se, pro koho je diář určený a jak vypadá jeho běžný den či týden. Zamyslete se nad oblíbenou barvou budoucího majitele, jeho koníčky, náplní jeho práce, životním stylem. Zkuste se zaměřit i na detaily. Vegetariáni možná neocení perfektně zpracované kožené desky diáře. Studentka gymnázia nemusí být nadšena z diáře s recepty staročeské kuchyně. Ředitel velké nadnárodní firmy zas nejspíš neocení diář s designem koťátek.

Jak na plánování?
Podstatou každého diáře je kalendář.  Pokud pracuje jeho budoucí majitel jako manažer, který denně mívá několik schůzek, nejlepší pro něj bude diář, kde je každý den na zvláštním listu rozdělený do jednotlivých hodin. Studentům přijde vhod možnost zapsat si do diáře rozvrh hodin nebo rozpis přednášek. Pro maminky několika školáků bude užitečný diář rozdělený na týdny, kde si mohou přehledně zapsat třeba zájmové kroužky svých dětí.

Na velikosti záleží
Malý nebo velký diář? Na trhu najdete diáře různých formátů od těch malých velikosti A5 či dokonce A6 až po velké diáře formátu A4. Pokud plánujete pořídit diář pro ženu, která nosí elegantní kabelky, sáhněte raději po malém formátu. Je-li diář určen na pracovní stůl, kde bude většinu času ležet a do kterého je potřeba vměstnat i mnohé poznámky ze schůzek, je vhodné zvolit větší formát.

Na rok nebo více? Papír nebo ekokůže?
Dalšími parametry při výběru diáře jsou vazba a materiál. Klasické roční diáře mají většinou šitou vazbu, ty levnější lepenou. Na trhu naleznete ale i diáře s kroužkovou vazbou, kde lze vyměnit část diáře nebo dokonce celý obsah. Takový diář v odpovídající kvalitě může svému majiteli dělat radost mnoho let. I co se týká materiálů desek, je výběr pestrý. Nejčastěji jsou v nabídce diáře s papírovými deskami potaženými laminem, plastovou vrstvou, látkou nebo kůží. Moderní a poměrně novou variantou, která se často objevuje v limitovaných edicích, jsou diáře s deskami z recyklovaných materiálů.

Diáře jdou s dobou aneb trendy na trhu
Máte doma sportovního nadšence? Milovníka knih? Budoucí módní návrhářku? Nadšenou kuchařku? Přítele, který potřebuje nastartovat pozitivní myšlení? Diáře pamatují na všechny. 

„Diáře dnes již neslouží pouze jako prostředek k organizaci času a zapisování úkolů, svým majitelům často přinášejí mnohem více,“ říká Zuzana Kadecká z knihkupectví Martinus.cz a pokračuje: „Velkým hitem jsou motivační diáře, které obsahují také pozitivní citáty nebo prostor pro stanovení vlastních cílů. Tématické diáře jsou zase dle svého zaměření obohaceny o recept na chutnou večeři, tréninkový plán nebo užitečné informace. Inspirací mohou být i diáře některých známých osobností.“


Stačí si vybrat na Martinus.cz 🙂

Comments

comments

Vyhledat