Zítra slavíme Mezinárodní den muzeí, využijte vstupy zdarma

Photo by ian dooley on Unsplash
Photo by ian dooley on Unsplash

18. května si připomínáme Mezinárodní den muzeí. Jeho cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o úloze muzeí ve společnosti. Oslavte ho návštěvou některých vybraných míst:

 

Národní galerie Praha

Mezinárodní den muzeí a galerií můžete v prodloužené otevírací době (od 10 do 20 hod) oslavit v Národní galerii Praha. Navštivte expozice Středověké umění v Čechách a střední Evropa 1200–1550 v Klášteře sv. Anežky České, Staří mistři ve Schwarzenberském paláci, Staří mistři II ve Šternberském paláci a expozice 1796–1918: Umění dlouhého století a 1918–1938: První republika ve Veletržním paláci.

Každá z našich sbírkových expozic bude doplněna také o komentovanou prohlídku pod vedením lektorů, kunsthistoriků a kurátorů NGP. Seznamte se s uměleckými klenoty sbírek Národní galerie Praha, které vznikly mezi lety 1450⁠–⁠⁠1480, nebo si nechte představit ikonografii Panny Marie a její vývoj na uměleckých dílech středověku. V expozici 1918⁠–⁠⁠1938: První republika poznejte umělecké dění v prvorepublikovém Brně a Zlíně a s edukátorkou Monikou Švec Sybolovou nahlédněte, jaké umění sbírala předchůdkyně Národní galerie Praha. V jednom z nejkrásnějších renesančních paláců s úchvatnými pohledy na Prahu, ve Schwarzenberském paláci, si projděte expozici Staří mistři a ve Šternberském paláci poodhalte příběhy na obrazech a za obrazy: Rubens, Breughel ml., Gillis, Raphon.

 

Národní muzeum

U příležitosti Mezinárodního dne muzeí je vstup do všech objektů Národního muzea ve středu 18. 5. 2022 ZDARMA.

 

Muzeum města Prahy

18. 5. 2022 Muzeum města Prahy nabízí volný vstup do vybraných objektů.

 

Národní zemědělské muzeum

Národní zemědělské muzeum každoročně slaví Mezinárodní den muzeí. Vstup do všech expozic a výstav je v tento den ZDARMA.

 

Uměleckoprůmyslové museum

Mezinárodní den muzeí oslaví vstupem zdarma do všech poboček. Zároveň se muzeum připojuje k iniciativě Českého výboru ICOM (Mezinárodní rada muzeí) a žádá návštěvníky, aby formou dobrovolného vstupného přispěli na záchranu ohroženého kulturního dědictví na Ukrajině. Prostředky budou využity na nákup dalšího potřebného materiálu, případně restaurování sbírkových předmětů.

 

Muzejní noc v INDUSTŘE

Program zde.

 

 

Comments

comments

Vyhledat