Dnes v Roxy: Nevereš

Tomu Nevereš!zní zase do světa. Cocoman, MessenJah a Dr.Kary hlásí znovuzrození projektu v pražském Roxy. 11. května nás čeká premiéra nové koncepce.

Nevereš nezapřou kořeny v dancehallu a reggae. Konec konců písničky jako Tak už to bal, Jedna Láska, Terorista nebo Za Obzorem jsou zásadní zářezy a Cocoman – jakožto producent Coco Jammin – stojí za dlouhou řadou desek a singlů tuzemské reggae scény. Projekt Nevereš ale ze škatulek itíká do světa a sound téhle party zní spíš jako Major Lazer než jako Bob Marley. Už od prvního videoklipu Kotelbylo evidentní, že zvuk bude tvrdší a žánry se budou využívat podle libosti. Vzniklý mix nezapadá do reggae a dancehallu, rapu ani dance music. Ale kombinace tří českých MCs odkojených léty na stagích a elektronických beatů s karibským nádechem prostě funguje.

V poslední době o sobě Nevereš dali vědět novými singly Karavana a Trumpety. Koncem loňského roku je propojil velkolepý dvojvideoklip, kde vedle pyramid a antických lázní uvidíte třeba, jak Kato hraje fotbálek nebo Jamese Cola u ovocných mís – doporučujeme. Další videoklip Včelín vyšel před pár dny. Na africky laděném beatu posílají Nevereš hypnotické flows mezi včelími plástvemi, a opět – doporučujeme.

Co se vlastně bude dít 11.5. v Roxy? Ke klasické sestavě s DJem se připojí dechová sekce, backvokalistky, vlastní stage a světelná show a spousta hostů. Support zajistí mezinárodní United Flavour Sound System, Mikkim nebo bubenická crew Tokhi and the Groove Army. Dorazí osobnosti z reggae scény jako Colectiv, Mic-Key Dreadalist z Urban Robot, EllyZ nebo Dorsey.

Comments

comments

Vyhledat