Do hlídání africké přírody přes mobil se zapojila i DJka Peggy Gou

Peggy Gou, foto Samsung
Peggy Gou, foto Samsung

Dnešní špičkové technologie pomáhají bojovat s pytláctvím v Africe. Hlídat můžete i vy díky mobilu. Do celé akce se zapojila i jedna z nejvíc „hot“ DJek současnosti, Peggy Gou. Přinášíme s ní rozhovor právě o téhle věci. 

foto Samsung

Z jakého důvodu jste se zapojila?

Jsem ambasadorkou ambiciózního pilotního projektu Wildlife Watch, který se snaží potírat pytláctví pomocí moderních technologií. Zapojila jsem se, protože divokou přírodu miluji a pytláctví se bohužel stává čím dál horším problémem po celé Africe. Výrazně narostlo během pandemie, protože na kontinentě ubylo turistů, kteří zvířata do určité míry hlídají.

Samsung se rozhodl pomoci a pomocí fotoaparátů a kamer v chytrých telefonech Galaxy S20 Fan Edition vysílá nepřetržitý živý streaming z rezervace Balule v Jihoafrické republice.

Pytláctví se stává čím dál horším problémem po celé Africe.

Celá iniciativa navíc zvyšuje povědomí o úloze žen v současných iniciativách, což je pro mě rovněž důležité téma. Projekt totiž podporuje fantastickou práci čistě ženské protipytlácké jednotky Black Mamba, jejíž členky při preventivní práci využívají nenásilné metody. 

V klidu domova můžete sledovat ohrožená zvířata v jejich prostředí.

Co v rámci iniciativy přesně děláte?

Jako ambasadorka projektu přesvědčuji širokou veřejnost ke sledování kanálu wildlife-watch.com – nejenže tam uvidíte krásné živé záběry z africké přírody, ale navíc se můžete stát virtuálními strážci.

V klidu domova můžete sledovat ohrožená zvířata v jejich domovském prostředí a tím je zároveň ochráníte před pytláctvím. 

Co jinak děláte v době, ve které nemůžete živě vystupovat jako DJ?

Coby DJce mi samozřejmě chybí živé hraní pro fanoušky. Ale doufám, že rok 2021 přinese změnu a noční život i hudební branže na tom budou lépe. Během lockdownů v roce 2020 jsem hlavně odpočívala a hlídala si zdraví. 

Připravujete pro fanoušky nové mixy nebo kompilace?

Celé nové album! Zatím o tom nemůžu moc mluvit, ale bude to zážitek. 

 
Živé streamy jsou k dispozici na adrese http://www.wildlife-watch.com/.

Přečtěte si i náš článek o Wildlife Watch:

Comments

comments

Vyhledat