Do kin míří devadesátkový skateboarding v režii Jonaha Hilla

foto distributor filmu
foto distributor filmu


Devadesátkový skateboarding oživá. Do kin míří nový film Jonaha Hilla.

 

Do kin vstupuje 8. července film Devadesátky, který natočil herec Jonah Hill (Superbad, Vlk z Wall Street) a jehož ústředním motivem je skateboarding. Hill se snaží devadesátkovou skejtovou scénu v L.A. ukázat co nejautentičtěji, místo herců si tak vybral ridery z místních skateparků.

Update: Film je mezi snímky doporučenými naším autorem po návštěve KVIFF:

Spotify soundtrack: http://bit.ly/Devadesatky_OST

Koho ve filmu uvidíte?

Sunny Suljic si sice už v několika filmech zahrál, jinak je to ale profesionální jezdec se značkami jako Adidas nebo Illegal Civilization v zádech. Skateboardingu se věnuje od tří let a pro profesionální kariéru se rozhodl v sedmi letech, kdy se naučil kick flip – trik, který mu podle vlastních slov ukázal, o čem skateboarding vlastně je.

Na několik jeho bangerů se můžete podívat tady:

https://www.youtube.com/watch?v=dZCCan4apqk 

Fotky z filmu:

Na-Kel Smith je synovcem skejtové legendy Kareema Campbella (znáte Ghetto Bird?), 

který mu také dal první prkno. Smith jezdí za Fucking Awesome, Supreme a Adidas, s nimiž také navrhuje boty. Kromě streetu se věnuje také rapu. Je zakládajícím členem Odd Future, kde s ním působí ještě Tyler, The Creator a Earl Sweatshirt.

https://www.youtube.com/watch?v=UOOkAu_N3y8

 

Olan Prenatt pochází z Venice Beach v Kalifornii a závodně jezdí už od mala. Jeho jméno je spjato se značkami Rogue Status a Illegal Civilization a díky svému výraznému vzhledu se prosadil taky jako model. Olan dominuje hlavně ve streetu, kde máloco unikne jeho perfektním grindům. Devadesátky jsou jeho první film.

https://www.youtube.com/watch?v=uNwuiAM5Sjo

 

Devadesátky jsou v podstatě o mláděti, který se snaží vybojovat si místo ve smečce. A taky jsem chtěl natočit film o skejtování, který to téma jenom lacině nevyužívá pro cool záběry“, říká o filmu sám Jonah Hill. 

 

Aby se co nejvíc přiblížil dobové atmosféře, natočil Devadesátky na Super 16 mm a na své si přijdou i fanoušci devadesátkových skejtových videí. Jedna z postav (hraje ji skater Ryder McLaughlin) má totiž neustále kameru v ruce. Tvůrci objednali hory VHS kamer z roku 1995, takže se můžete těšit na typicky ostré VHS záběry a dojde i na rybí oko.

 

Film jde do kin 8. července. 

 

Comments

comments

Vyhledat