Do Spálené na rohlíčky

foto Together
foto Together

 

Gastronomická skupina TOGETHER otevírá svůj desátý podnik – ve Spálené vznikla pobočka bistra Sisters, tentokrát zaměřená na rohlíčky

 

Kousek od Národní třídy ve Spálené ulici č.p. 16 otevřeli majitelé gastronomické aliance TOGETHER David Petřík a Viktor Kaplan druhé bistro Sisters. Na rozdíl od Dlouhé, kde prodávají moderní chlebíčky severského typu, ve Spálené jsou k dostání domácí rohlíčky vycházející z tradičního Paukertovského základu studené kuchyně. Zákazníci se mohou vedle legendárního vlašského salátu, celé škály klasických pomazánek a studených pěn těšit i na retro vzhled prodejny z rukou architekta Václava Červenky inspirovaný 70. a 80. léty.

 

Kouzlo studené kuchyně trochu jinak

Stejně jako v bistru Sisters v ulici Dlouhá je i tady šéfkuchařem s bohatými zkušenostmi Vladimír Čech. Základem rohlíčků je poctivá domácí majonéza z vajíček a na místě připravované majonézové, rybí nebo tvarohové saláty. Uzeniny, jako je například čabajka  nebo uherák, rostbífy, debrecínskou pečeni, sýry, pomazánky, čerstvou i nakládanou zeleninu podávají na křupavém rohlíčku. „Baví a láká nás kouzlo studené kuchyně, která je v posledních letech zanedbávána. Chtěli bychom zákazníkům představit klasické pěny, saláty a pomazánky zábavnou a nápaditou formou. Zároveň chceme poukázat na pracnost studené kuchyně a náročnost techniky zdobení,“ vysvětluje David Petřík. 

 

„V interiéru, který dává vyniknout takovým materiálům, jako je třeba umakart, nabízíme klasiku 70. a 80. let, kterou starší generace pamatuje a mladší o ní minimálně slyšela. Naším cílem je vrátit studené kuchyni její zašlou slávu a společně objevit novou generaci zákazníků, kteří nedají dopustit na vlašský salát nebo škvarkovou pomazánku,“ doplňuje majitele šéfkuchař Vladimír Čech.

 

Rok 2019 ve znamení budování a rekonstrukcí

Viktor Kaplan a David Petřík usadili během roku 2019 ke stolům 1 150 000 hostů, nejvíc jich přichází do Vinohradského Parlamentu, a to kolem 30 000 měsíčně. Bistro Sisters ve Spálené ulici je po dvou továrnách Cukrář Skála, restauraci Sia, dvou Potrefených Husách, Bruxxu, Vinohradském Parlamentu, bistru Sisters v Dlouhé a Food Way Cateringu jubilejním desátým podnikem sítě TOGETHER. Během roku 2019 prošel rozsáhlou rekonstrukcí Vinohradský Parlament, v Bruxxu vznikla nová otevřená mušlárna, bistro Sisters v Dlouhé změnilo svou podobu a navíc se propojilo se sousedním Cukrářem Skálou. Významným krokem bylo i vybudování moderního cateringového centra na 1000 m2 v pražských Kbelích.  Celkově nyní zaměstnávají kolem 350 lidí, v dalším roce plánují otevření další cukrárny a nové koncepty.

 

Více informací na Facebooku či Instagramu

 

 

Comments

comments

Vyhledat