Do vily Tugendhat je skvělé se vypravit kdykoli

Všechny fotografie: Copyrigt David Židlický
Všechny fotografie: Copyrigt David Židlický

Vila Tugendhat je kulturní ikona zapsaná na seznam UNESCO a je prakticky nemožné žít v ČR a nikdy o ní neslyšet. Předloni jsme vás do ní lákali (archivní článek zde), ale sluší si takovou krásu připomenout.

Vila je krásná v kterémkoli ročním období. Olistěné roční doby ukazují, jak chytře je vymyšleno soukromí majitelů, podzim a zima zase nabízejí krásné výhledy na Brno.

Hlavní obytná místnost okouzlí designovým nábytkem i onyxovou stěnou, která se dochovala téměř zázrakem. Odborný výklad vás překvapí.

Oceníte úžasné materiály, ze kterých se stavělo, a prosvětlení interiéru, podporované i světlým linoleem a celkovým laděním do světlejších odstínů.

Ložnice rodičů vám ukáže, jak mohou ušlechtilé materiály zazářit, když je místnost uměřená.

Dětský pokoj může inspirovat ty, kdo netouží po přílišné zdobnosti.

Poznáte, jak skvělé je pracovat s výškou místnosti a jak impzantně působí cca 3 metry vysoké dveře.

Doporučujeme zvolit rozšířenou 90minutovou prohlídku, která vás zavede i do technického zázemí vily, kde budete obdivovat chytrá řešení usnadňující denní život.

Je skvělé, že tenhle skvos tmůže navštívit každý, koho zajímá kultura. Vstupné není levné a je třeba se objednat dosti dopředu, ale jako investice do sebe a svých krásných zážitků a poznání  je to výborná věc.

 

Tip: Sledujte facebook vily, kde se objevují upozornění an speciální akce, jakými jsou třeba koncerty. Další informace o vile a rezervace vstupenek najdete na http://www.tugendhat.eu.

 

Comments

comments

Vyhledat