Pražská skupina Lab on Fire vydala nový singl inspirovaný Berlínem

Pražská indie-popová formace Lab on Fire na konci července vydala nový singl Berlin Night. Ten kromě titulní písně obsahuje i b-stranu, skladbu pojmenovanou Kreuzberg. Základy obou nových písní této dvojice, kterou tvoří Jan Kleník a Prokop Svoboda, vznikly během jejich týdenního tvůrčího pobytu v německé metropoli v prosinci loňského roku, dokončeny a nahrány pak byly začátkem letošního léta v jejich pražském studiu.

Berlín je pulsující město, které žije non stop, současně v sobě ale má určitou syrovost. A jeho atmosféra je v obou písničkách podle mě velmi patrná. Jsou podstatně živější a rychlejší než věci z našeho předešlého EP Imperfection, současně jsme se ale v nich snažili o zachování našeho charakteristického soundu,“ říká Prokop Svoboda.

Nový singl Lab on Fire oficiálně pokřtí 24. září na svém plánovaném pražském koncertě, který odehrají na lodi Altenburg 1964.

Lab on Fire jsou multiinstrumentalista a producent Jan Kleník (ex-Ohm Square, Sklenik aj.) a zpěvák Prokop Svoboda (ex-Hyena Family, Sklenik). Koncertně je pak doplňují ještě zpěvačka Zaelbeth, bubeník Jiří Stivín a kytarista Yarda Helešic. V loňském roce vydali své debutové EP Imperfection, v současné době pracují na svém debutovém dlouhohrajícím albu.

Odkazy na singl Berlin Night:
Spotify: https://spoti.fi/318Cjvb
Apple Music: https://apple.co/3gh8QFD
Supraphonline: https://bit.ly/30dvSra

Comments

comments

Vyhledat