Lab on Fire vydali debutové EP Imperfection

Lab on Fire, foto archiv kapely
Lab on Fire, foto archiv kapely

Pražská formace Lab on Fire je spojením zasněné kytarové melancholie a současného panatlantického indie popu. Za projektem, v němž se objevuje i několik hostů, stojí ústřední dvojice, již tvoří multiinstrumentalista a producent Jan Kleník (ex-Ohm Square, Sklenik aj.) a zpěvák Prokop Svoboda (ex-Hyena Family, Sklenik). V koncertní sestavě je doplňuje kytarista Yarda Helešic, bubeník Jiří Stivín či zpěvačka Zaelbeth.

Lab On Fire vydali 16. srpna své debutové šestipísňové EP Imperfection. Jeho mastering svěřili slavnému Timu Youngovi. „Když jsme za Timem přijeli do londýnských Metropolis Studios, ptal se nás, na základě jaké reference jsme si ho vybrali. Protože je to člověk, který mimo jiné pracoval i s globálními hvězdami jako U2, The Clash nebo Elton John a má dokonce i cenu Grammy. A když jsme mu řekli, že to bylo kvůli jeho práci na albu Loveless od My Bloody Valentine, tak se rozesmál. Na základě téhle desky ho prý ještě nikdo neoslovil,” říkají Lab on Fire. 

Na přebalu EP Imperfection, které vychází digitálně a na vinylu, je obraz od uznávaného domácího výtvarníka Jana Uldrycha, zastupovaného pražskou Chemistry Gallery. Pilotním singlem z EP je skladba Fog, k níž dvojice v Portugalsku natočila také videoklip. Jeho tvůrcem je další dlouholetý kamarád skupiny, režisér Slávek Horák, autor oceňovaného filmu Domácí péče

Odkazy na Imperfection EP:
Spotify: https://spoti.fi/2MsLgdS
Apple Music: https://apple.co/2MoovaZ
Supraphonline: http://bit.ly/2Z4dK43
Lab on Fire vydávají EP Imperfection na vlastním labelu JOHNNYBOY & PIVOŇKA MUSIC COMPANY, distribuci obstarává Supraphon. Skupina jej pokřtí 11. září v pražském klubu Jazz Dock.

 

Comments

comments

Vyhledat