Dolní Žižkov bude oživen tancem, získá nové umělecké centrum

Vizualizace: PONEC - divadlo pro tanec
Vizualizace: PONEC - divadlo pro tanec

Tanec Praha obstál ve veřejné soutěži MČ Praha 3 na využití budovy bývalých žižkovských lázní se záměrem vybudovat zde první skutečný Dům tance v ČR. 

Záměr Domu tance získal podporu profesní obce, postavilo se za něj přes 20 subjektů reprezentující stovky umělců se svými týmy v ČR a také desítka významných partnerů ze zahraničí včetně sítě European Dancehouse Network.

Čtyřpatrová budova bývalých lázní má vynikající dispozice pro vytvoření čtyř zkušeben, dílen, zvukového studia, wellness centra otevřeného i pro veřejnost, co-working space a samozřejmě i kavárny a propojení Husitské ulice s cyklostezkou.

„Dolní Žižkov je tak o krůček blíž revitalizaci díky několika zásadním kulturním objektům: Dům tance, PONEC – divadlo pro tanec a Krenovka v těsné blízkosti Vojenského muzea a plánovaného Železničního muzea spoluvytvářejí kreativní klastr s velkým potenciálem přímo na hranici Starého Města, Karlína a Žižkova,“ uvádí PONEC.

Zmíněná Krenovka bude novým uměleckým centrem tance, hudby, architektury a výtvarného umění. Otevření se chystá v roce 2021, své sídlo v něm bude mít Unijazz, svou první zkušebnu tam otevře Tanec Praha / PONEC – divadlo pro tanec, další části objektu jsou plánovány pro výtvarné umění a architekturu
i jiné neziskovky. Majitelé se rozhodli investovat do kultury a také vzít do péče val vedoucí k cyklostezce, tzv. Žižkov Highline.

Comments

comments

Vyhledat