DOX: Místo offline výstav online programy

Majak (c)DOX Jan Slavik
Majak (c)DOX Jan Slavik

V souladu s vládními nařízeními se uzavírají výstavní prostory v DOX, ruší se doprovodný program i dlouho plánovaná vystoupení zahraničních umělců. Dvanáctileté výročí působení na české umělecké scéně, které připadá na 19. října, si můžete připomenout ve virtuálním prostoru řadou online aktivit.

Od poloviny července se vysílá pravidelný úterník SLEDUJEME! Daniela Retková v něm navazuje na svůj dlouholetý cyklus debat novinářů u kulatého stolu (S)tisk doby a v online prostředí se svými hosty diskutuje o aktuálních událostech.

Po dva večery – 19. a 20. října – se mělo v multifunkčním sále DOX+ odehrát hypnotizující představení Flesh Francka VigrouxaProgramový ředitel pro živé umění Viliam Dočolomanský se s tímto multidisciplinárním umělcem potká v online rozhovoru DOX live o práci, životě a nových projektech v pondělí 19. 10. v 19 hodin. Inscenace Flesh je nově naplánována na 3. a 4. května 2021.

Vysílání lze sledovat prostřednictvím FB stránek, program je zdarma.

Sledovat lze také youtubový kanál, na kterém se mj. zveřejňují videoprohlídky s umělci. Barbora Šlapetová a Lukáš Rittstein prochází svou rozsáhlou výstavou ULTRASUPERNATURAL, Ivana Lomová ukazuje nostalgická pražská zákoutí ve výstavě Ve městě a naším nejnovějším přírůstkem je komentovaná videoprohlídka výstavy Fotofatal 1999–2020 s Nadiou Rovderovou.

Comments

comments

Vyhledat