Vans má novou kolekci se současnými umělkyněmi

Vans a MOCA se spojili v druhé vzájemné spolupráci a vytvořili unikátní uměleckou kolekci obuvi a oděvů.

Představí se umělci jako Judy Baca, Brenna Youngblood a Frances Stark.

 Judy Baca se narodila v Los Angeles odkud dodnes pracuje, je muralistka, jejíchž veřejné práce vrhají světlo na životy a útrapy komunit bez volebního práva po více než 40 let. Její nejznámější dílo, The Great Wall of Los Angeles (1974-1984) je půl míle dlouhá nástěnná malba v údolí San Fernanda, dokončená ve spolupráci s více než 400 místními obyvateli a jejich rodinami, která je krásným příkladem síly komunity. Baca přepracujeVans Classics s modelem Vans x MOCA Old Skool, na kterém bude design inspirovaný její prací.

Brenna Youngblood je kalifornská umělkyně, jejíž práce se zabývá sestavováním umění samotného, využívá nalezené materiály a vyřazené artefakty a vytváří tak díla, které se zabývají otázkami společnosti a kultury s ní spojené. Youngblood reinterpretuje Vans Authentic se svým typickým abstraktním a barevným stylem, který grafice dává 3D aspekt, který využívá prázdného prostoru.

Během své kariéry Frances Starko našla fascinaci a inspiraci v subkulturách jižní Kalifornie – skateboarding, punk a rap. Její láska k Los Angeles je zobrazena v její vlastní verzi modelu Old Skool, na kterém je ručně kreslená mapa ilustrující ulice, které ji po desetiletí inspirovaly.

Comments

comments

Vyhledat