DOX uvádí: PODZIM S FARMOU V JESKYNI

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Divadelní soubor Farma v jeskyni pod vedením režiséra a choreografa Viliama Dočolomanského našel svůj přístav v Centru DOX. Mezinárodně oceňované laboratorium pro performery, pracující na hranici žánrů fyzického, tanečního a hudebního divadla se v letošním roce stalo rezidenčním souborem nového multifunkčního sálu DOX+.

Obě umělecké platformy od počátku spojovaly společné hodnoty i zájem o zkoumání „nepohodlných” témat současnosti: vyloučených sociálních skupin, patologických civilizačních jevů, problému migrace či xenofobie atd. Centrum DOX i Farma v jeskyni je chápou nejen jako inspiraci k vytvoření uměleckého díla, ale i jako cestu k získávání přímé zkušenosti a rozšiřování prostoru pro osobní rozvoj. Performeři prostřednictvím tance, herectví i slovesné či hudební improvizace otevírají dialog o dosud neznámých či zamlčovaných zkušenostech. Uvolňují na scéně energii a emoce, které pomáhají překonat jazykovou bariéru a dávají divákovi možnost prožít to, na co často nestačí chladná úvaha.

Navždy spolu! 
2. 10. v 19 hodin
3. 10. v 19 hodin (po představení následuje diskuze v kavárně DOX) // HERE BE LIONS*
Magda a Zuzanka sdílí své malé životy přes telefonické rozhovory. První nemůže být bez druhé, ta druhá je pohlcena jen sama sebou.  Proč spolu vůbec ještě komunikují a co je vlastně spojuje? Fragmenty jejich absurdního vztahu se objevují v kaleidoskopu situací z jiných životů, žitých bez rozpoznání svého smyslu a směřování, mezi zábavou a bezmocí, narcismem a strachem ze smrti. Přítomnost střídá minulost, odmítání touha po blízkosti. Čas plyne, výtah jede nahoru a party musí někdy skončit. Zestárli jsme. Překvapuje nás to?
Workshop tradičních tibetských tanců 
4. 10. od 15:30 do 18 hodin // HERE BE LIONS*

Téměř každý Tibeťan, který umí chodit, umí i zpívat. A kdykoliv se setkají, tančí. Tanec jako svoboda, kterou jim nikdo nemůže vzít. Tradiční nomádské tance pod vedením tibetského performera Rin Kina.

Workshop je otevřen pro všechny zájemce bez omezení věku a předchozích zkušeností. Na dílnu doporučujeme pohodlný oděv a obuv. Sraz účastníků workshopu bude v 15:15 hodin na recepci DOX+.
VSTUPENKY

Tibet Now!
Umění v exilu
4. 10. v 19 hodin // HERE BE LIONS*

Znáte tvorbu současných tibetských básníků? Slyšeli jste už tibetský rap? Mladá generace tibetských výtvarníků, spisovatelů, fotografů, tanečníků  či filmařů tvoří převážně daleko od svého domova. Stále častěji obrací svou pozornost k otázce, co znamená být Tibeťan.
Hostem diskuze ve Vzducholodi Gulliver o současném tibetském umění, literatuře a životě v exilu bude Kate Saunders, spisovatelka a mezinárodně uznávaná odbornice na problematiku Tibetu a Číny, která spolupracovala s Farmou v jeskyni na realizaci výzkumu pro představení Útočiště v Londýně.
Cesta

5. 10. ve 20:30 hodin
6. 10. ve 20 hodin // HERE BE LIONS*

Vzducholoď Gulliver tentokrát poletí na odlehlá místa, kde členové Farmy v jeskyni čerpali inspiraci pro svá představení. Hudba, video a silné obrazy v časosběrném představení uvnitř vzducholodě Gulliver a na střeše DOXu. Ve videoprojekcích se objeví přátelé Farmy v jeskyni z Amazonie, východního Slovenska, Andalusie a severní Brazílie, kteří inspirovali členy souboru svými příběhy, rytmy, tanečními kroky. Skrze písně, fragmenty z představení a videa z cest provede Farma v jeskyni diváky mapou bílých míst, kde se v zapomenutých komunitách předávala zkušenost a poznání, na které už dnes všichni zapomněli.

Účinkují členové souboru společně s neherci seniory, studenty, hudebníky, členy Dismanova rozhlasového dětského sboru a jazzovým virtuosem Marcelem Bártou.
VSTUPENKY

Útočiště 
9. 10. v 19 hodin
10. 10. v 19 hodin
Vydávají se na cestu. Ze strachu. Bez záruk. Cesty tří lidí se protnou na útěku. Poutáni k sobě navzájem překonávají území úzkosti, odvahy, selhávání a soucitu. Hledají útočiště ve světě, který o ně nestojí. Když není kam se vrátit, zbývá jen procitnout. Představení se inspirovalo rozhovory s komunitou mladých lidí, žijících v Londýně, kteří na útěku prožili hraniční životní situace. Scénická kompozice balancuje na pomezí fyzického divadla a koncertu v podání sedmi výjimečných hudebních a tanečních performerů.

Činnost Farmy v jeskyni je podporována grantem hl.m. Prahy pro rok 2018 ve výši 2.500.000 Kč.

Comments

comments

Vyhledat