Dr. Martens sleduje, jak si martensky prošláply cestu k srdci zákazníků

Dr. Martens spouští kampaň, která oslavuje unikátní pouto, které se rodí mezi věrnými milovníky této obuvnické legendy a jejich martneskami. Přibližuje příběhy zaměstnanců značky Dr. Martens, ale i z širší komunity jejích zákazníků. Jak se buduje vztah k ikonické botě během let a v některých případech i během dekád?  

Elijah

Nové Dr. Martens se prošlápnou během prvního nošení. O chvilku déle pak trvá jejich cesta do vašeho srdce. Dr. Martens boty se stanou součástí vaší cesty životem a nesou si na sobě památky na všechny zážitky a dobrodružství. Každý jejich majitel skrz ně vypráví jiný příběh. A právě ty nejlepší jsme se rozhodli zviditelnit.

“SVOJE MARTENY JSEM ROZCHODIL NA CESTĚ DO SVĚTA HUDBY”

Od kariéry DJ, po hudebního manažera, až k mentoringu. Elijahova kariérní dráha se posunula od hudby směrem k edukaci, zatímco měl vždy na sobě svoje 14600 boty. Ať už byl v malém klubu, nebo měl přednášku na Yellow Square o hudebním průmyslu. Teď učí mladé rebely, jak se postavit zajetým pořádkům a vyšlapat si svoji vlastní autentickou cestu do světa hudby.

“SVOJE MARTENY JSEM ROZCHODILA NA CESTĚ K SEBEPŘIJETÍ”

Sarah opustila svoje rodné město, jakmile ji to okolnosti v 18 letech dovolily. Právě ve velkém městě pak zažila svůj první Pride pochod, který ušla v Dr. Martens 1461 modelu. Tenhle zážitek byl pro ni natolik transformativní, že strávila posledních 10 let zakládáním LGBTQIA+ center po celém Londýně.

“SVOJE MARTENY JSEM ROZCHODILA PŘI VYJADŘOVÁNÍ MÝCH DVOU IDENTIT”

Jai se často ptají, jak fungují dohromady její indický původ a queer identita. Odpověď je jednoduchá: „Dobře a ukážu vám jak snadné to je.“ Tančí přitom tradiční indický tanec, do kterého přidává prvky burlesky a snaží se uchopit svoje identity tak, jak ji to dává největší smysl. Má na sobě přitom svoje oblíbené 2976 Chelsea boty.

Součástí kampaně jsou i ti, kteří Dr. Martens boty vyrábějí v továrně v Anglii.  Jaký mají vztah k botám a jestli je stejný jako pro ty, co je pak nosí? 

 

Jai

“SVOJE MARTENY JSEM ROZCHODILA PŘI OBHAJOVÁNÍ SVOJÍ POZICE V MUŽSKÉM SVĚTĚ”

Pro Gemmu byla stáž u Dr. Martens splněním snu o tom, že uvidí do zákulisí výroby svých milovaných bot. A také šance, jak to ukázat i svojí mamince. V současnosti má nejnebezpečnější a nedůležitější pozici v rámci produkční linky Dr. Martens a prošlapává cestu nové generaci Dr. Martens ševců.

“SVOJE MARTENY JSEM ROZCHODIL PŘI PŘEDÁVÁNÍ TRADICE PŮVODNÍHO ŘEMESLA”

Steve nosí Dr. Martens boty už od puberty a svoji práci manažera výroby v továrně nebere na lehkou váhu. Během let měl možnost vyrobit boty pro pár svých hudebních idolů. Je ale také kustodem odkazu celé značky, což spočívá v uchovávání specifického přístupu a tradice Dr. Martens tak, aby se v Cobbs Lane továrně nikdy nezapomnělo nejen na historii, ale také na směr, jakým se má ubírat její budoucnost.

“SVOJE MARTENY JSEM ROZCHODILA JAKO PRVNÍ ŽENA V POZICI OŘEZÁVAČE HRAN V 21. STOLETÍ”

Sarah bylo 13, když si koupila svoje první Docks boty. Když se pak později stala součástí týmu v Cobbs Lane jako učnice, byla hned první ženou v 21. století, která tepelně svářela a ořezávala slavné Dr. Martens podrážky. Nyní se stará o to, aby se nová generace učňů co nejlépe zaučila a aby mezi nimi bylo co nejvíce žen.

Comments

comments

Vyhledat