Anketa o módě a stylu: Jamie Collection

foto www.jamiecollection.cz
foto www.jamiecollection.cz

Na českém trhu se objevila nová módní značka Jamie Collection. Přivedly ji na svět dvě přítelkyně – Michala Smelíková a Jana Potůčková.

Michalu a Janu svedla dohromady práce na manažerských pozicích v jedné advokátní společnosti a také láska k módě. I přesto, že jsou obě dost vytížené a Míša je dokonce maminkou čtyř dětí, daly během jarní karantény hlavy dohromady a vytvořily e-shop s pohodlnou módou z kvalitních materiálů. Své modely šijí v Čechách a jejich značka je založená především na basicových kouscích a s vizí dopřát zákaznicím maximální pohodlí. Jamie Collection nabízí ručně šité modely, vyrobené převážně z bavlny nebo bavlny s elastanem, a to ve velikostech XS až XL. K dostání je na e-shopu www.jamiecollection.cz.

Jaká je vaše definice módy a stylu? 

Módu vnímáme jako jeden z prostředků, jak komunikovat se světem. Sdělujeme skrze ni, co se nám líbí, jakou máme náladu nebo s jakými postoji souzníme. I ti, co módu vůbec neřeší, tím o sobě něco prozrazují.

Styl je umění s módou pracovat tak, aby působila harmonicky. Naším přáním je tvořit oblečení, jež umožní promlouvat k okolí krásnými slovy a přitom bude z příjemných a kvalitních materiálů. Naše věci jsou snadno kombinovatelné a mají ambici stát se základem udržitelného šatníku. Naše značka Jamie Collection je ztělesněním toho, jak definujeme módu. 

Co máte nejraději na své práci?

Obě pracujeme jako manažerky v advokacii a značka Jamie Collection je takovým naším dítkem, splněným snem. Právo má přísná pravidla, pevné zásady, kdežto móda je hravá, kreativní a stává se pro nás zdrojem energie a tak trochu únikem do jiného světa. Baví nás vymýšlet modely, které chceme samy nosit, a užíváme si i výběr materiálů zaručujících maximální pohodlí.  

Jak si dobíjíte baterky?

Míša – Volím buď odjezd s rodinou na naši roubenku, je tam naprostý klid, ticho a kolem mě jen příroda, nebo někdy potřebuji naopak ruch velkoměsta, a pak si ráda vyjdu s přáteli na večeři nebo sklenku dobrého vína. Je to hodně podle momentální situace a mého rozpoložení. Dokážu si naordinovat i celý den v posteli (při mém vytížení se to ale povede tak jednou za půl roku).

Jana – Novou energii zaručeně načerpám při horké koupeli. Miluji ponořit se do vany plné pěny, vychutnat si v ní skleničku dobrého vína a nebo prostě jen relaxovat a na nic nemyslet. Baterky si dobiju i četbou dobré knížky a poslechem hudby. Ráda také vyrážím na procházky do přírody nebo sportuji.

Co vás zaručeně potěší? 

Míša – Umím mít radost i z drobností, jako když se probudím a svítí slunce. Miluju totiž teplo a vychutnávám si každý paprsek. Nebo když mi můj muž přinese kytku. Vždycky mi také udělá radost moment, kdy dodělám nějakou práci a můžu si říct, že mám pro tento okamžik hotovo. Jsem workoholik a miluju ten pocit, že jsem něco dodělala a můžu se pustit do něčeho dalšího. A největší radost mám, když jsou mé děti spokojené a usměvavé a chvíli po mně nic nechtějí 🙂 

Jana – Já miluji dobré jídlo, to mi dokáže vždy zvednout náladu.  Potěší mě i zajímavý výlet, protože ráda objevuji nová místa a jejich atmosféru. A jako každá žena ráda nakupuji oblečení. Je to pro mě forma relaxace. Vztah k módě prostě nezapřu. 

Váš tip, co dělat proti šedi?

Nespokojit se s nudou, být akční, plnit si své sny, pracovat na sobě, myslet pozitivně, každé ráno začít tím, že nahodím úsměv a hezky se obléknu – ideálně od hlavy až k patě do naší značky Jamie Collection 🙂

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat