Důvěra a porozumění. Důležité téma proberou 6. Broumovské diskuse

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Broumov / Zajímaví hosté, jedinečné místo a atmosféra, bohatý doprovodný program, diskuse o tématech důležitých pro naši společnost. Konference 6. Broumovské diskuse se uskuteční 6.–7. listopadu v  benediktinském klášteře v Broumově. Zúčastnit se může každý, kdo cítí spoluzodpovědnost za svět, ve kterém žijeme, a kdo chce zažít konferenci, na které se nespěchá. Předprodej vstupenek pro veřejnost již běží. 

O důvěře a porozumění budou v sále Dřevník diskutovat bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová, břevnovsko-broumovský arciopat Petr Prokop Siostrzonek, bývalý premiér Vladimír Špidla, spisovatelka Iva Pekárková, boromejka a pedagožka Angelika Pintířová, senátor Martin Červíček, socioložka Markéta Sedláčková, historik Tomáš Petráček, publicista Roman Joch, psychoterapeutka a signatářka Charty 77 Věra Roubalová Kostlánová nebo dlouholetý ředitel Nadace Via Jiří Bárta. Moderace panelů se zhostí Světlana Witowská z České televize, Michael Rozsypal a Martina Mašková z ČRo Plus a moderátorka Daniela Brůhová.

Hlavní program konference bude rozdělen do tří diskusních panelů: Panel I. – Důvěřujeme státu a institucím, Panel II. – 30 let naší demokracie: Proměny důvěry a porozumění a Panel III. – Jak si více důvěřovat a lépe porozumět. Součástí programu bude také neformální zahájení s koncertem Barbory Mochowe, Komorní rozmluva v Opatských sálech, mše svatá, výstava Davida Hanvalda v Dětské galerii Lapidárium nebo výstava 30 let svobody (ve spolupráci s organizací Post Bellum). Konference je přístupná také studentům, pro něž jsou vypisována výběrová stipendia, hradící účast na konferenci. 

„Chceme se na konferenci zabývat mj. otázkami, zda je důvěra základním předpokladem demokracie nebo jak posilovat důvěru v komunitě a v sousedských vztazích. Velkým tématem je pro nás i důvěra a porozumění v politice, a proto zveme bývalé i současné politiky. Vzhledem k 30. výročí sametové revoluce se ohlédneme i za proměnami důvěry a porozumění ve společnosti v uplynulých třech dekádách,“ popisuje Hana Valentová z organizačního týmu konference.

Veřejnost může vstupenky zakoupit online na webu www.broumovskediskuse.cz

Statutárním partnerem konference je město Broumov, hlavními partnery jsou Raiffeisen Leasing, Jan Barta, Hobra-Školník, Pro rozvoj Broumovska, Královéhradecký kraj a Saargummi. Partnery konference jsou Centrum Walzel, Sekyra Foundation, Edumed, Nadace OSF, Nadační fond Josefa Luxe, Coca Cola – Česko a Slovensko a Martina Rosová. Generálním mediálním partnerem je Česká televize, hlavními mediálními partnery jsou Hospodářské noviny a Český rozhlas Plus. Mediálními partnery jsou naše.broumovsko.cz a Místní kultura. 

Comments

comments

Vyhledat