Dva vítané návraty: Elvin Brandhi a Gnod vystoupí v Praze

Elvin Brandhi se v posledních letech dostala do specifické pozice. Velšská hudebnice prakticky nevydává alba, přesto je pevnou součástí elitních festivalů formátu CTM nebo Rewire v pozici černého koně, který je na plakátu drobným tiskem na předposledním řádku, ale svou performancí ohromuje. Starší nahrávky ani záznamy přitom logicky nezachycují ono napjaté soustředění na nečekané změny a zlomy spojené se živým vystoupením ani jeho čistý zvukový tlak.

Elvin Brandhi vystoupí v úterý 16. května  v klubu Punctum v Praze. FB událost: https://www.facebook.com/events/1279914789623710/

Gnod jsou kapelou mnoha tváří – což se netýká jen proměnlivého lineupu, který se točí kolem stabilního jádra, ale i stylového rozptylu. Doma jsou ale nejvíce v kruzích tvrdých kytar, tvárných, ale hlavně nekompromisních. A to je i tvář, kterou vystrkují do světa na nejčerstvějších nahrávkách. Ta poslední, Hexen Valley, vyšla loni.

Jako support se představí bristolské duo Harrga, ostřílené festivaly jako Atonal nebo Supersonic, s hudbou, která podmanivě spojuje poetiku a politiku.

Gnod vystoupí v úterý 21. května  v Chapeau Rouge v Praze. FB událost: https://www.facebook.com/events/982544206055790/

Comments

comments

Vyhledat