Dvojkoncert v pardubickém Divadle 29 – zahrají něco něco a Neřvi mi do ucha

Neřvi mi do ucha
Neřvi mi do ucha

Kvalitní melodický pop, s nápaditými texty a hudebními kořeny v současnosti i dekádách předešlých, představí dvojice tuzemských projektů s netradičními jmény něco něco a Neřvi mi do ucha v pátek 11. září na klubové scéně  pardubického Divadla 29. Obě uskupení z labelu Divnosti patří do nové generace české hudební scény s osobitou estetikou a poetikou.

Duo něco něco tvoří zpěvačka Alžběta Trusinová (hraje i v Neřvi mi do ucha) a Tomáš Tkáč (Pris). Kapela kombinuje samply, analogové syntezátory i akustické nástroje, prim však hraje nezaměnitelný Alžbětin hlasový projev a pestrá škála nálad. Žánrově plynule přechází od barevného elektro-popu přes potemnělou elektroniku, která vyzývá k melancholii, až k euforickým tanečním plochám. Rozmanitost jejich hudebního projevu podtrhují texty pohybují se od hravosti až po emocionální naléhavost. Letos v dubnu vydali své debutové album Začíná na labelu Divnosti.

Česko-slovenský trojlístek Neřvi mi do ucha se označuje za vynálezce žánru introvertní disko. Jejich elektronická tvorba je doprovázená živými klávesami (Tobiáš Trusina), klarinetem (Alžbeta Trusinová) a zpěvem slovenské zpěvačky Martiny Valáškové. Zasněné i znepokojující texty se tu prolínají s elektronickými beaty, které v podání Neřvi mi do ucha zní tanečně i zamyšleně, radostně i naléhavě. Kromě hravých melodií však jejich tvorba obsahuje výlety do poetických světů, které se skrývají v textech s rozmanitými a mnohdy společensky zásadními tématy. Na kontě mají dvě desky První album a Druhé album na domovském labelu Divnosti.

 

něco něco

Bandcamp https://neconeco.bandcamp.com/

YT https://www.youtube.com/watch?v=SkfIMhJcSww

https://www.youtube.com/watch?v=ALrAzxlnoA8

Neřvi mi do ucha

Bandcamp https://nervimidoucha.bandcamp.com/

YT  https://www.youtube.com/watch?v=kQjY2uK-5sA

https://www.youtube.com/watch?v=wdcE8LoCUDg

 

akce: něco něco, Neřvi mi do ucha

datum: 11.9. 2020, 20h

místo: Divadlo 29, Svaté Anežky České 29, Pardubice

info: https://www.divadlo29.cz

pořádá: Divadlo 29 a MENU

Comments

comments

Vyhledat