El Perro přiveze do Karlína psychedelii

 

Vydobyli si renomé jako moderní blues hard-rocková kapela, známá pro svá energická vystoupení ve tříčlenném obsazení. Po téměř dekádě ale Radio Moscow ukončili činnost a vznikla kapela s názvem EL Perro. S původním jádrem, okořeněná prvky psychedelie, funku, latinskoamerického rocku, soulu a navíc v pětičlenné formě. Nová „superskupina” se chystá navázat kult původní kytarovky během evropské tour. Zahraje mj. 5. června v pražských Kasárnách Karlín.

Americká kapela Radio Moscow byla mezi lety 2008-2017 jednou z nejvýraznějších soudobých kapel světové alternativní scény, známá především pro velmi osobitý bluesový hard rock. Po ukončení činnosti založil původní kytarista, zpěvák, songwritter a producent v jedné osobě Parker Griggs novou kapelu – El Perro. K původnímu jádru a nástrojovému obsazení – zpěv a kytara, bicí, basa, se přidává druhá kytara, perkuse a tři noví členové. Ti se podíleli na dalších hudebních projektech. Patří mezi ně např. francouzský kytarista Dorian Sorriaux z Blues Pills, nebo Španěl Joaquin Escudero z Prisma Cirkus. Mezinárodní sestava se tak vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy právě Radio Moscow. Mimo koncertu v pražských Kasárnách Karlín uskupení El Perro vystoupí také 6.6. v Lounech a 7.6. v Bílině u Teplic.

V Praze se jako předskokan představí talentovaná čtveřice, dobře známá z plzeňské alternativní scény, kombinující psychedelii, krautrock a typicky divokou rock’n’rollovou energii – China Soup. Supportovat v Lounech bude kapela Flower Cover a v Bílině pak Koonda Hoola s Madhouse Express. Předprodej vstupenek je v síti goout.net.

Praha 5.6.

Událost: https://fb.me/e/3AHH8NwQM

Předprodej: https://goout.net/cs/el-perro%2Bsupport-china-soup/szifxuv/

Louny 6.6.

Událost: https://fb.me/e/WnFI6nXq

Předprodej: https://goout.net/cs/el-perro%2Bsupport-flower-cover/sztwavv/

Bílina 7.6.

Událost: https://fb.me/e/tA2WxzVn

Předprodej: https://goout.net/cs/el-perro%2Bsupport-koonda-holaa%2Bmadhouse-express/szkreuv/

 

Ukázky

Radio Moscow „Broke Down“ live

https://youtu.be/gGgvV-csbkg

El Perro „Take Me Away“

https://youtu.be/CxqR5rJgq1E

 

El Perro „The Mould“ live footage 2019

https://youtu.be/Zivlkr2o8o0

 

China Soup „San Fiero“ singl 

https://youtu.be/62uIlLSFF-4

 

 


Comments

comments

Vyhledat