ELBE DOCK přinese do Ústí a Drážďan aktuální dokumenty. Budou i filmy z Cannes

Mezinárodní festival dokumentárních filmů ELBE DOCK 2018 vychází z dlouholeté tradice Ceny Pavla Kouteckého. Několikadenní akce, která se koná od 16. do 20. května v Ústí nad Labem a v Drážďanech od 24. do 26. května, nabídne přehled o aktuálních trendech internetové a televizní dokumentaristiky a oživí města multižánrovým doprovodným programem. Festival vytvoří prostor, v němž diváci získají možnost vidět to nejlepší ze současné české a německé dokumentární tvorby a výběr nejzajímavějších filmů z prestižních filmových festivalů (Cannes, Sundance, IDFA, Karlovy Vary).
Laureáty letošní Ceny Pavla Kouteckého určí porota ve složení: Ivan Zachariáš, režisér a držitel Českého lva za seriál Pustina, moderátor Kazma a režisér Markus Krug, tvůrci nejsledovanějšího pořadu na českém internetu a dále také zpěvačka a novinářka Emma Smetana, laureátka ceny Czech Grand Design v kategorii Designér šperku Janja Prokić a ekologický zemědělec Daniel Pitek. Výsledky festival oznámí na slavnostním zakončení v sobotu 19. května v ústeckém Činoherním studiu.

Akreditace na festival ELBE DOCK v Ústí nad Labem (150 Kč/70 Kč studentská) jsou k dostání v ústeckém kině Hraničář a online v síti GoOut.
Festival nabízí i jednotlivé vstupenky se zvýhodněním pro studenty a seniory.


HLAVNÍ FILMOVÝ PROGRAM

~ celovečerní International BEST OF
~ celovečerní české filmy
~ krátkometrážní české filmy 
~ celovečerní německé filmy 
~ krátkometrážní německé filmy

 

FILMY

ELBE DOCK LETNÍ KINO
Dokumenty pod širým nebem. Festival ELBE DOCK18 do Ústí přináší své vlastní letní kino! Každý večer od 20:30 na Kostelním náměstí.

 

ELBE DOCK VE FOKUS KAFE

vstupné zdarma / rezervace míst na fokuskafe-usti@fokuslabe.cz 

PŘEDNÁŠKY

ČTVRTEK 17. 5. 2018
Vít Klusák: Jak se dělá Ano, šéfe!?

PÁTEK 18. 5. 2018
Kazma a Krug / One Man Show


SEMINÁŘE

SOBOTA 19. 5. 2018
Fenomén Prostřeno!


EXKURZE

SOBOTA 19. 5. 2018
Ladislav Čumba: Vlastivědná procházka z Prahy až do Ústí

 

HUDEBNÍ PROGRAM

STŘEDA 16. 5. 2018
OwL

ČTVRTEK 17. 5. 2018
WimDehaen / EnchantedLands / Obelisk ofLight
PÁTEK 18.5 2018
Linnéa / AUCO / New Magic Media

SOBOTA 19. 5. 2018
objekt klein a DJs / ProZeccoDJs


LODNÍ KONTEJNERY PLNÉ PROGRAMU

VÝSTAVA
Botanicum – Rostliny jsou všude
To nejlepší z české ilustrátorské scény v jednom Elbe Dock kontejneru a site specific instalace na téma Botanicum. Rostliny jsou všude. Porozumět rostlinné diverzitě je klíčové, pokud chceme na Zemi zachovat všechny formy života, včetně nás samotných. Rostliny vytvářejí a regulují vzduch, který dýcháme, poskytují nám potravu, léky, látky, ze kterých si šijeme oblečení, a materiál, z něhož stavíme domy. Jaká je místní rostlinná diverzita a rozmanitost, kterou kolem sebe můžeme dnes pozorovat?
V pátek 18. května v 17-20 hodin zde proběhne speciální program pro všechny, kteří chtějí ochutnat jedlé plevele a květy. Čeká nás zážitková vycházka za jedlými rostlinami a workshop s ilustrátory. Piknik v trávě a u řeky Labe!

AUDIO-VIZUÁLNÍ INSTALACE
FLOW (2018)
Ida Taušlová, 1.ročník, MgA, Ateliér Fotografie, FUD, UJEP
Audio-vizuální instalace představuje tok časoprostoru a tok dat jako dva propojené fenomény, které spolu korespondují. V okamžiku, kdy lidské smysly selhávají zprostředkovat své předchozí vjemy, přicházejí data se schopností tak učinit lépe. Autorka vychází z konkrétního genia loci ústeckých zdymadel na řece Labi, kdy pro zprostředkování prožitku využívá dat pořízených na daném místě a využívá je pro nové multi-mediální výstupy. Překladem pořízených dat tak vzniká paralelní časoprostor pouze zprostředkovaný jinou „řečí“.

 

www.elbedock.cz

 

Comments

comments

Vyhledat