Elektroničtí jazzmani 5K HD poprvé v Praze

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Ve čtvrtek 31. 5. 2018 vystoupí poprvé v ČR rakouský projekt 5K HD. Koncert se uskuteční v Café V lese v rámci projektu New Wave Praha. Vystoupení 5K HD podpoří dadaističtí Talibam! z New Yorku, akce bude začínat v 19 hodin. Vstupenky jsou v prodeji v sítí GoOut od 120 Kč nebo na místě v den koncertu.

5K HD vešli ve známost dvěma velmi vydařenými singly What If I a Gimme, oba z debutového alba And to in A z roku 2017. I když to tak může znít, Bonobo ani Moderat se na přípravě alba nepodíleli. Třpytivá i temná elektronika 5K HD se lehce snoubí s jejich jazzem ovlivněným přístupem a divadelní improvizací (kapela je založena na členech improvizačního hudebního tělesa Kompost 3), které doplňuje zasněná trumpeta, vokální harmonie a poetické texty zpěvačky Miry Lu Kuvacs. 5K HD patří k tomu nejlepšímu, co bylo v posledních letech na evropské půdě objeveno.

Talibam! fungují už 14 let v New Yorku. Popsáni mohou být mnoha způsoby: od klasického jazzového dua klávesy-bicí přes dadaistické provokatéry s vrozenou láskou k hudební historii po elektronický ensemble inspirovaný Karlheinzem Stockhausenem.

5K HD a Talibam! přivezou ve čtvrtek 31. 5. do Café V lese kopu krásných neoposlouchaných zvuků, které budou lahodit vašim uším a otevírat vás novým světům elektroniky, jazzu a improvizace.

Comments

comments

Vyhledat