Eliška Podzimková a Michal Škapa navrhli trička a body na podporu pěstounství. #domajedoma

Speciální kolekcí originálních triček a dětských body v podání známých umělců startuje iniciativa Dobrý start novou kampaň #domajedoma. Právě od pondělí 7. prosince je možné si trička a bodýčka zakoupit – a přispět tak na dobrou věc.

 

V ústavech u nás vyrůstá celkem 8000 dětí, z toho 1450 novorozenců a batolat do tří let. Kampaň #domajedoma představuje veřejnosti benefity domácí, rodinné či pěstounské péče o děti oproti péči ústavní.

„Hodně lidí pořád neví, že tu pro děti, které by jinak skončily v ústavech, je i možnost pěstounské péče,“ říká Julie Kochová z Dobrého startu. Podle ní pěstounů v Česku stále není dostatek, i když se letošní kampaní Díky pěstounství podařilo oslovit už 5500 zájemců. „Teď chceme oslovit ještě širší veřejnost – a vyzvat ji, aby nás v našem snažení o zvrácení osudů ohrožených dětí podpořila třeba i nákupem našich charitativních bodýček,“ dodává Kochová.

Návrhy charitativních triček vytvořili ilustrátorka Eliška Podzimková a streetartový umělec Michal Škapa aka Tron. „Když jsem byl osloven, tak jsem neváhal ani minutu,“ říká Michal Škapa, proč se rozhodl kampaň podpořit. „Jako otce dvou dětí se mě to velmi dotýká. Mám obrovský respekt k lidem, kteří dělají v ústavech a pečují o děti, nemocné nebo třeba lidi v důchodovém věku. Ale nic nemůže zastoupit lásku rodičů a každodenní vřelou péči. Přeji opuštěným dětem, aby našly svojí novou rodinu.“

Eliška Podzimková i Michal Škapa své návrhy vytvořili bez nároku na honorář. Sponzorsky část výroby triček a bodýček pokryla společnost OP Tiger/OPT OnDemand. Veškerý výtěžek z prodeje triček tak bude využitý na další aktivity směřující k nalezení dostatečného množství pěstounů, k podpoře rodinné péče a ke schválení systémové změny vedoucí k tomu, aby už žádné dítě nemuselo vyrůstat v ústavu.

Ke kampani #domajedoma se připojují i další známé osobnosti, které s organizací spolupracují, jako Martha Issová, manželé Klusovi, herečky Petra Nesvačilová či Hanka Vágnerová a další, většina z nich už vystoupila v jarním spotu Různé cesty stejné organizace. Kampaň #domajedoma v lednu vyvrcholí premiérou klipu k nové písni Domů Báry Polákové a Dana Bárty, kteří se s prvním společným duetem rozhodli kampaň #domajedoma také podpořit. 

Jak pomoci

K podpoře kampaně se může přidat každý, komu není lhostejný osud dětí v kojeneckých ústavech. Autoři vyzývají veřejnost, aby sdílela na sociálních sítích hashtag #domajedoma. „Přidejte přání dětem z ústavů, vyjádřete, že víte, že pro děti je nejlepší vyrůstat v rodině. Ví to ostatně každý rodič – ale řadě politiků to stále ještě nedochází,“ dodává Julie Kochová.

Trička #domajedoma s motivy od umělců stojí 650 Kč, body 550 Kč, pouze textové varianty (Tričko na doma, Doma to bylo ještě čistý) triček stojí 550 Kč a body 450 Kč. Trička jsou v šedé barvě, unisexovém střihu a velikostech S, M a L, dětská bodýčka v bílé barvě a velikostech 68, 86 a 92. Trička jsou z 80 % z organické bavlny a z 20 % z recyklovaného polyesteru. Bodýčka jsou ze 100% organické bavlny. Oba produkty mají certifikaci Fair Working Conditions. 

 

Trička a body je možné objednávat zde: 

https://www.dikypestounstvi.cz/kup-bodycko-a-tricko-a-zapoj-se-do-kampane-domajedoma

 

Odkazy:

dobrystart.cz

facebook.com/zrodinydoletidal

https://www.instagram.com/dobrystart/

film V nejlepším zájmu dítěte

https://www.dikypestounstvi.cz/

https://www.facebook.com/DikyPestounstvi

https://www.instagram.com/dikypestounstvi/

 

Comments

comments

Vyhledat