Nová reality show: Milionáři pomáhají na vlastní kůži a rozdají peníze

Bezdomovec Míra a karel Janeček, zdroj: FTV Prima
Bezdomovec Míra a karel Janeček, zdroj: FTV Prima

Jsou bohatí a úspěšní. Přesto ze dne na den zcela změní svůj život. Neví kam jedou, kde budou bydlet, ani co je čeká. Jediné co vědí, je, že budou pomáhat. 

Britská reality show, která ve světě dojala miliony diváků, míří do Česka. Karel Janeček a další protagonisté budou vytrženi z komfortu a vrženi na okraj společnosti.

Unikátní pořad Milionář mezi námi bude poprvé k vidění ve středu 25. 11. od 20.15. V sedmi dílech budou rozdány na 4 miliony korun.

Václav Staněk, Simona Kijonková, Jiří Antoš, Lenka Hlavatá, Karel Janeček, Petra Plemlová a Martin Hausenblas vyměnili teplo luxusního domova za skromnou ubytovnu. Na týden změní svůj život a s několika stokorunami v kapse se vydají do sedmi českých měst. Pod změněnou identitou se ocitají na okraji společnosti, v problematických lokalitách, a pracuji jako dobrovolníci v organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným.

Karel Janeček v Diecézní charitě Plzeň, zdroj: FTV Prima

“S 555 korunami na týden bych vydržel, občas držím půst. Prostě bych nejedl. Ale dlouhodobě bych s tím nevyžil. Byl by to život, který bych nebyl ochoten přijmout,” řekl Karel Janeček. Natáčení nebylo přitom zrovna komfortní. “Největší nepohodlí jsem pocítil, když jsem třídil spodní prádlo pro bezdomovce. To bylo i na mě hodně. A za srdce mě nejvíce chytila paní Pavla z organizace Blízký soused, která se stará o děti z problematických, převážně romských rodin. Je nadskutečně obětavá,” vzpomíná miliardář, který pomáhal jako dobrovolník ve své rodné Plzni.

Setkání s výjimečnými lidmi probíhala i na dalších místech. Třeba v problémové ostravské čtvrti Bedřiška, kam zavítal Jiří Antoš (tvůrce největšího zábavního parku v Česku – Mirakula). “Nejsilnější zážitek mám díky Boxing King Klubu. Pomáhal jsem trénovat mladé boxery a byl pomocným trenérem u ringu při mládežnickém boxerském turnaji. To bylo něco. Tři tátové, kteří neměli profesionálně s boxem moc společného, založili boxerský tým a jejich svěřenci teď poráží zkušené boxery,” vzpomíná podnikatel.

Martin Hausenblas a Medici na ulici, zdroj: FTV Prima

Další osobností, která více než výrazně změnila svůj běžný život, byl Martin Hausenblas, jeden z největších dodavatelů reklamního textilu v Evropě a spoluvlastník revoluční platformy Liftago, která se z taxislužby stává významným hráčem i na poli přepravy zásilek. Pomáhal v organizaci Medici na ulici, která ošetřuje lidi bez domova. “Býval jsem posera, vyhýbal jsem se lidskému utrpení, až tato zkušenost mi ukázala, že je to sice drsné, ale není se čeho bát. Je to část lidského bytí,” vzpomíná Hausenblas. Také dostal díky organizaci Rubikon mezi bývalé vězně. “Potřebují někoho, kdo v ně bude věřit,” říká o zkušenostech s nimi. 

“Milionář mezi námi je projekt, který si pohrál s emocemi nejen milionářů, ale i nás za kamerou. Prožili jsme silné momenty i těžké chvíle. Ale ty nejemotivnější přicházely vždy závěru, kdy dochází k odhalení pravé identity a předání šeků. I pro milionáře to byla obrovská satisfakce vůči lidem, které týden pozorují, a nemohou jim o sobě říct pravdu. Často tam došlo k vzájemnému napojení, najednou nehrálo roli, kdo je z jakého prostředí. Dokázali společně fungovat, mít společný humor. Ukázalo se, že všichni jsme ze stejného těsta,“ uvedla režisérka Markéta Ekrt Válková.. 

Pomoci neziskovkám, které se v pořadu objeví, mohou i diváci. Na charitativní platformě Znesnáze21 bude mít každá nezisková organizace, která se zúčastnila pořadu Milionář mezi námi, založenou sbírku. Dárci tak mohou přispět konkrétním projektům, které je při vysílání oslovily.

Milionář mezi námi

První díl odvysílá Prima 30. listopadu ve 21:35

 

Vysílatel: TV Prima: www.iprima.cz

Sbírky na platformě Znesnáze21: znesnaze21.cz/milionar-mezi-nami

Produkce: NOW Productions nowproductions.cz

 

 

Comments

comments

Vyhledat