Charitativní edice tisků Jana Kalába pomáhá seniorům

Trafo Gallery
Trafo Gallery

Prodej edice dvou tisků Jana Kalába pro charitativní projekt D.O.M.A., pečující o seniory i jejich pečovatele, navazuje na úspěšnou jarní aukci obrazu Jana Kalába: Antivirus 042020, která proběhla ve spolupráci s Galerií Kodl. Malba byla tehdy vydražena za 850 tis. Kč a rozdělena na pět stejných dílů pro pět neziskových organizací. Jako další krok zvolil umělec časově limitovaný týdenní prodej digitálních tisků, který začal v pondělí 5. 10. v 00:01 a končí v neděli 11. 10. ve 23:59 na webových stránkách www.trafogallery.cz.

„Už na jaře jsem chtěl použít motiv obrazu Virus na limitovanou edici tisků, jejichž výtěžek by šel také na charitativní účely. Vydražená finální částka za obraz samotný ale předčila moje očekávání, a tak jsem se rozhodl vyčkat, jak velká bude druhá vlna Covidu na podzim, abych mohl svoji pomoc rozložit v čase. Tentokrát jsem se zaměřil jen na jeden subjekt a vybral jsem si projekt D.O.M.A., protože jeho cílem je změnit podmínky v sociálním systému péče o seniory. No a to je v těchto časech ta nejohroženější skupina, která je zcela odkázaná na nás mladší. A my mladší budeme za pár let na jejich místě a tak určitě není hloupé si připravovat lepší podmínky i pro sebe,” říká Jan Kaláb.

V rámci druhé covidové vlny se opakuje jarní situace na všech frontách – neziskové organizace a občanské iniciativy opět pracují naplno a pomáhají koronavirovou pandemii zvládnout. Senioři v pečovatelských domech jsou opět odříznutí od světa a péče o ně je více než potřebná.

Co Projekt D.O.M.A. přesně znamená? Důstojnost, Otevřenost, Management, Atmosféra. Jeho zástupci se snaží o to, aby bylo dobře seniorům i těm, kteří o ně pečují. Je fajn koupit seniorům dárek, ale ještě lepší je zlepšit služby, které využívají. Je důležité říct pečovatelům, že si vážíme jejich práce, ale lepší je poslechnout si, co k ní potřebují za podmínky. A o tom všem je projekt D.O.M.A. Šest měsíců pracují na míru s vybraným domovem seniorů, kam přichází s otázkou: „Jakou péči byste si přáli sami pro sebe?“ (www.managementproneziskovky.cz)

Tisky Jana Kalába: Antivirus 0420 a Protein P vytvoří edici, jejíž velikost určí počet objednaných tisků od pondělí 5. října do neděle 11. října do 23:59 hodin. Počet tisků tedy není limitovaný předem, ale bude jich vytisknuto a zasláno tolik, o kolik bude v určeném čase zájem. Jejich prodej bude probíhat přes webové stránky www.trafogallery.cz v hodnotě 3 900 Kč s poštovným zdarma.

 

Veškeré informace k této mimořádné dražbě naleznete na webových stránkách www.trafogallery.cz.

Comments

comments

Vyhledat