Vznikla charitativní akce Pošli pomoc pozdravem

Pošli pomoc pozdravem_Kredit Martin Goga
Pošli pomoc pozdravem_Kredit Martin Goga

Protipandemická opatření se rozvolňují, v centru mediální pozornosti se ocitají nejen covidová témata, mimořádná vlna solidarity a empatie se zvolna rozpouští v proudu všednodenních starostí… Ovšem stále existují lidé, kteří potřebují pomoc a podporu. Mezi těmi nejohroženějšími dlouhodobě zůstávají senioři v domovech důchodců. Právě pro ně vznikla charitativní akce Pošli pomoc pozdravem – iniciativa Simony Bagarové a její organizace Management pro neziskovky, společnosti biOrganica zabývající se propagací a distribucí přírodní kosmetiky, Marthy Issové, Petry Nesvačilové, Ani a Ester Geislerových.

Unikátní projekt Pošli pomoc pozdravem běží na webu https://www.biorganica.cz/, kde jsou k zakoupení originální, na ekologickém papíře vytištěné pohlednice s osobními fotografiemi, které nafotily právě Martha, Petra, Aňa a Ester. Jedním nákupem se přitom rodí trojnásobná radost. Jedna pohlednice bez konkrétního vzkazu se dostane přímo na zvolenou adresu. Druhý pohled s ručně psaným vzkazem od známých hereček potěší konkrétního seniora. A do třetice – nákup pohledu přispívá 80 Kč na organizaci Management pro neziskovky, která zaštiťuje projekt D.O.M.A., který se snaží aktivně proměňovat sociálně-zdravotní služby tak, aby co nejlépe odpovídaly skutečným lidským potřebám a aby se v sociálních zařízeních cítili klienti i pečovatelé co nejlépe.

V časech, kdy se velká část našich životů odehrává v on-line kulisách, nám papírový pohled s ručně psaným vzkazem od holek přišel jako milá změna. Chtěly jsme, aby pomoc zahrnovala také nějaký přesah a nesloužila jen k vybrání finančních prostředků. Holky pak spontánně napadlo, že by se mohly vyfotit v nějaké milé situaci z jejich každodenního života a snímky nechat natisknout na pohledy, na které by posléze psaly osobní vzkazy pro seniory. Jsem ráda, že s nápadem startujeme teď, když se opatření rozvolňují, protože s tím bude opadat i zájem o pomoc rizikovým skupinám. My v domovech seniorů působíme celoročně a chceme touto akcí ukázat, že myslet na seniory a pomáhat potřebným se má celý rok, ne jen v případech, kdy vypukne krize,“ říká Simona Bagarová.

A jak došlo k propojení s biOrganica? „Velmi spontánně. Produkty z portfolia biOrganica používám už léta a miluji filozofii britské značky Inlight. Moje organizace Management pro neziskovky se nyní hodně angažovala v zásobování domovů pro seniory ochrannými pomůckami. Za tři týdny jsme zajistili pomoc pro 45 zařízení. A pomáhaly mi v tom i moje kamarádky Martha Issová, Petra Nesvačilová a Ester Geislerová, které se samy nabídly a spontánně přidaly. A protože jsou to herečky, vymýšlely i nějakou kulturní akci, která by seniory potěšila. Petra a Ester už dokonce byly v jednom domově zpívat a společně jsme uvažovaly nad tím, co dalšího by se dalo podniknout. Pak jsme si uvědomily, že všechny používáme a máme rády Inlight a celou jeho filozofii, společný projekt s biOrganica se tak vyloženě nabízel. Nejvíc ze všeho se mi líbí, že to není žádná umělá marketingová akce, ale pravdivý příběh založený na tom, že jsme během krize skutečně pomáhaly. Stejně jako tvář Inlightu Aňa Geislerová, která se k našemu nápadu s pohledy spontánně přidala. Je to přirozené propojení a krásně podtrhuje filozofii Ingliht, která vychází mimo jiné z myšlenky, že jsme všichni součástí jednoho celku a nemá nám být jedno, co se okolo nás děje,“ odpovídá Simona Bagarová.

Své důvody, proč podpořily akci Pošli pomoc pozdravem, prozradily i dvě z hlavních aktérek – Martha Issová: „Věřím, že chovat se k sobě hezky, vnímat se navzájem a pomáhat si, je ta nejlepší cesta. Moje máma mi kdysi řekla: ‚Chovej se k lidem tak, jak si přeješ, aby se oni chovali k tobě.‘ (Později jsem zjistila, že to nebyla myšlenka její, ale jednoho zajímavého chlapíka jménem Ježíš.) Taky jsem skautka a složila jsem slib, že budu duší i tělem připravena pomáhat vlasti i bližním a snažím se ho dodržovat, jak dovedu nejlépe. A Inlight je dlouhodobě mojí oblíbenou kosmetikou i společenstvím, proto se s radostí připojuji ke všem jeho dobrým výzvám.

Ester Geislerová:Přijde mi skvělé, když se spojí projekty, které vyznávají podobnou filozofii, což se v případě biOrganica a D.O.M.A. rozhodně povedlo. Kromě toho, že jsem velkou fanynkou značky Inlight, mám také moc ráda staré lidi a velmi si cením těch, kteří o ně s láskou pečují. I z toho důvodu bych si moc přála, abychom na seniory nezapomínali a naopak je více zapojili do našich životů a postarali se o to, aby žili v co nejpříjemnějších a nejdůstojnějších podmínkách. Právě o to usiluje projekt D.O.M.A., za nímž stojí má skvělá kamarádka Simona Bagarová.“

Comments

comments

Vyhledat