Němečtí ERRORR zahrají v Bike Jesus

ERRORR / Foto Olga  Karatzioti
ERRORR / Foto Olga Karatzioti

Pixies, Nirvana, My Bloody Valentine, The Jesus and Mary Chain, Pavement, Sebadoh, Dinosaur Jr. Sonic Youth, Smashing Pumpkins. Hlučné devadesátky v kostce. Fuzz orgie, noise rock, shoegaze, grunge melancholie a stará vlna s novým obsahem. 90s jsou zpátky, tak proč si nenechat vyvrtat díru do hlavy nějakým nasty feedbackem. ERRORR v tandemu s TRUE FIR – to by vlastně mohla být skvělá příležitost.

ERRORR

Švédský multiinstrumentalista, zpěvák a zakladatel ERRORR Leonard Kaage je známý jako kytarista The Underground Youth, ale také díky své práci s kapelami jako The Brian Jonestown Massacre, Holy Motors, The Blue Angel Lounge a mnoha dalšími. První EP Servant nahrával celé sám ve své suterénním studiu ve Friedrichshainu v roce 2019 kdykoli si našel čas mezi nahráváním a turné s jinými kapelami po Evropě, Asii a USA. Tak se po pár měsících tvorby zformoval charakteristický zvuk ERRORR, který se dá zjednodušeně definovat jako zvuková stěna, inspirace tím nejlepším, co se dělo v kytarové hudbě na počátku 90. let, post-punk a shoegaze s punk-rockovým přístupem. První krátké evropské turné naviguje už kompletní kapelu i do Bike Jesus. Buďte u toho, nebudete litovat.

Bandcamp: https://errorr.bandcamp.com/track/heroine-got-to-let-go

TRUE FIR

Zpočátku to bylo jednoduché power trio s Rado Szajterem z Pacino na bicí a Simonou Poustkovou (Kalle, Remek) na basu. Jejich první stejnojmenné album vyšlo v zimě 2019 na Stoned to Death a bylo na něm devět songů se silnou kytarovou reminiscencí 90. let. Druhé album Second-Guessing už TRUE FIR nahrávali v nové sestavě: Peter Kušnírik (Inheritance, Nikander) na bicí, Jiří Kaňa (Hissing Fauna) na druhou kytaru a Jan Koudela (Hissing Fauna) na basu. Ani tady jejich dedikace devadesátkám, hlasitým, melodickým, trochu pokrouceným kytarám a melancholii nezevšedněla, spíš naopak. Esenciální dad-core? Neo-grunge? Kašlete na nálepky, Second Guessing je chutný destilát Pavement, Sebadoh, Dinosaur Jr. Sonic Youth a dalších v tuzemském balení a naživo má navíc o dost víc šťávy a špíny, která k podobnému soundu patří.

Bandcamp: https://stoned-to-death.bandcamp.com/album/second-guessing


ERRORR (BERLIN) + TRUE FIR (CZ)
BIKE JESUS
12 / 10. 2022
VSTUP NA MÍSTĚ: 250 CZK
ZAČÁTEK: 20.00
FB EVENT: https://www.facebook.com/events/1113645556192771

BIKE JESUS
Ostrov Štvanice 1125, 170 00 Praha 7-Holešovice
https://bikejesus.com

Comments

comments

Vyhledat