Esben And The Witch přijedou v červnu do Prahy

Do Prahy se po dlouhé době vrací přízrak britské kytarové scény Esben and The Witch. V pátek 2. června zahrají v Kasárnách Karlín. Jejich temně melancholická hudba stojí na klidných pasážích i divokosti vyjádřené punkovými riffy, které dohromady spojuje svůdný hlas zpěvačky Rachel Davies. 

Kapela, která si zvolila jméno podle dánské pohádky, vznikla v roce 2008 v anglickém Brightonu. Později se přestěhovala do Berlína a nyní je rozkročená mezi Velkou Británii, Německo a USA. Klikatá geografická cesta jako by odrážela jejich hudební vývoj. Kapela se za 15 let existence proplétala různými scénami, přičemž se vždy vyhýbala snadnému žánrovému zařazení.

Jejich první dvě desky Violet Cries (2011) a Wash The Sins Not Only The Face (2013) – obě vydané na renomované značce Matador Records – nabídla gotický, elektronikou podbarvený dream pop a post-rock. Počínají deskou A New Nature (2014 na vlastní značce Nostromo Records), kterou produkoval Steve Albini, se pustili do zkoumání těžších post-punkových a metalových textur. Hledání heavy zvuku nabralo na intenzitě na deskách Older Terrors (2016) a Nowhere (2018), které vyšly obě u primárně metalové značky Season Of Mist.

Esben And The Witch na letošní evropské turné vyrazí s novou deskou Hold Sacred, která vyjde 12. května znovu na Nostromo Records. Nové písně by měly být jiné – zádumčivé, jemné, téměř ambientní a minimalistické. Aktuálně kapela vypustila první singl The Well.  „Jsme hrdí na to, že jsme si po celou dobu zachovali integritu. Tohle je zvuk tří lidí, kteří se mají rádi a podporují se navzájem,“ uvádí na adresu chystané novinky kapela s tím, že to může být deska poslední, nebo naopak první zastávka na nové cestě.

Vstupenky jsou dostupné v síti GoOut.cz.


Esben And The Witch (UK) + support

2.6.2023, Kasárna Karlín, Praha

Vstupenky: https://bit.ly/KK_koncert_esben

FB event: https://fb.me/e/3g8lf4rcy

Více info také na www.kasarnakarlin.cz

Comments

comments

Vyhledat