Espresso na Vinohradech a Žižkově? Zkuste Coffeespot

Coffeespot Žižkov
Coffeespot Žižkov

Vinohradský espresso bar Coffeespot se u nás poprvé objevil nedávno v článku o kavárnách, které otevírají před osmou. Zaujal nás, a tak jsme si řekli, že se zkusíme zeptat jeho provozovatelů, jak se tahle věc vlastně rozjela. 

Coffeespot Vinohrady, foto archiv Coffeespotu

Coffeespoty jsou nyní dva, oba na Praze 3, a jsou navázány na Moravu.

Coffeespot na Vinohradech můžete navštěvovat od roku 2018. Tento projekt dvou kluků z Prahy, milovníků kávy a kavárenského života, oživil retro budovu na rohu Lucemburské a Orlické ulice, kde kdysi místní navštěvovali například holičství, květinářství nebo pekárnu (o ní jsme dokonce před lety psali, pozn. red.). Podnik je již jejich druhým společným projektem a vznikl ve spolupráci s moravskou rodinnou pražírnou kávy Coffeespot. Ta je známá především svým důrazem na kvalitu, ale i přesto pohodovým osobním přístupem, vášní pro pražení a citem pro vyladění chutí a vůní.

Coffeespot Žižkov, foto archiv Coffeespotu

 

V nápojovém lístku espresso baru najdete klasiku od espressa po latte, ale také například batch brew, chai latte nebo české Karáskovy limonády. V zimě zahřeje oblíbené egg nog latte a s příchodem léta se všichni těší na espresso tonic a affogato. V nabídce vinohradského espresso baru Coffeespot je vždy několik druhů zrn na váhu. 

Kluci se snaží podporovat udržitelnost a kávu s sebou připravují do eco friendly kelímků, ještě raději do vašich vlastních hrnků, na místě také do porcelánu. Záměrem není poskytovat zážitek z dlouhého posezení, ale především připravovat kvalitní kávu, která možná bude hotová dřív, než se rozhodnete, jestli máte chuť na makovou koblihu, tvarohovou buchtu, nebo borůvkový koláček…

Coffeespot Vinohrady, foto archiv Coffeespotu

Espresso bar / Vinohrady / Lucemburská 22 / Praha 3

Espresso bar / Žižkov / Seifertova 2 / Praha 3

https://www.instagram.com/coffeespot_praha/

https://www.facebook.com/coffeespotvinohrady/

https://www.facebook.com/coffeespotzizkov/

coffeespotvinohrady@gmail.com

www.coffeespot.cz

 

 

Comments

comments

Vyhledat