Kavárna, kde se skvěle zašijete? La Terra Coffee

foto archiv La Terra Coffee
foto archiv La Terra Coffee

La Terra Coffee je velmi nenápadný podnik pár kroků od botanické zahrady Na Slupi. Kavárna s nenápadným exteriérem skýtá mimořádně příjemné místo k zašití se – u kávy, limonády nebo malého jídla. Oslovili jsme Markétu a Marcelu, které tento milý podnik provozují (a jak jsme zjistily, ještě předtím se postaraly o pobočku v ulici Antala Staška), aby nám řekly pár slov o tom, jak kavárnu stvořily.

Něco možná budete vědět, pokud do kavárny chodíte a nebo sledujete její facebook, ale opakování je matka moudrosti a tenhle klidný podnik, kde se zákazník cítí vítaný, si případné repete zaslouží.

„Celé to začalo v Coffee Heaven v DBK na Budějovické. Obě matky od rodiny, takže pro nás úplně ideální práce, byť obě z úplně jiného oboru. Po krátké době se vytvořila skvělá parta, a práce se nám zároveň stala koníčkem. Nic netrvá věčně, mateřská základna se rozpadla, a my po pěti letech kavárenský gigant opustily.

My se svého koníčku však nehodlaly vzdát. V květnu 2012 jsme se opět sešly, samozřejmě u kávy a uplácaly si společný sen. Vybraly jsme stavební spoření, půjčily si, kde to jen šlo, oblékly si montérky a s pomocí našich nejbližších a našich přátel postavily svojí první vlastní kavárnu La Terra Coffee – Antal.
V takový úspěch a tolik věrných zákazníků jsme ani nedoufaly a tak jsme se rozhodly posunout náš sen o něco dál.
V listopadu 2015 jsme otevřely novou kávárnu La Terra Coffee – Vyšehradská.“

Nejtěžší bylo přesvědčit lidi okolo sebe, že to zvládneme, a že to má smysl. Měly jsme v hlavě jasný koncept. Chtěly jsme kavárnu, kam budou lidi chodit nejen kvůli kávě a zákuskům, ale i kvůli baristům, útulnému domácímu prostředí, a to za rozumnou cenu.

Pak je samozřejmě horor přežít první rok. Po otevření Antala k nám prvních několik týdnů chodili lidé, jen aby nám řekli, že na takovém místě nám to nikdy nemůže vyjít a ať klidně hned zase zavřeme. Naštěstí se našlo víc těch, kteří nám drželi palce a chodí stále, i po těch pěti letech. To si potom člověk může po dlouhé náročné směně oddechnout, a říct si, že asi přecijen něco dělá dobře, když se lidé stále vracejí.“

laterracoffee.com

www.facebook.com/LaTerraCoffee/

La Terra Coffee

1) Antala Staška 60

2) Vyšehradská 22

Comments

comments

Vyhledat