Fanfare Ciocarlia: poslední turné! V Praze už 5. a 6. září

POSLEDNÍ TURNÉ! Rumunská dechovka, a jedna z nejslavnějších a romských kapel, vyráží na své poslední turné s albem It Wasn´t Hard To Love You.

V Praze vystoupí 5. a 6. září.

 

Nejrychlejší dechovková kapela na světě za svou čtvrtstoletí trvající kariéru odehrála více než 3000 koncertů po celém světě a vydala řadu vysoce ceněných alb. Ale vše krásné jednou končí, říkají k tomu Fanfare Ciocărlia: Na podzim vydají své poslední album s názvem It Wasn’t Hard To Love You a vyrazí na světové turné. Praha bude patřit mezi jejich první zastávky.

Jedna z nejlepších současných živých kapel pochází ze zapadlé vesničky na východě Rumunska. Od ostatních balkánských dechovek ji snadno rozeznáte: hraje s pankáčským nasazením a jazzovou virtuozitou. Kapela vznikla poblíž hranice s Moldávií, ve vesnici Zece Prajini, kde žije 80 romských rodin, které se po generace věnovaly svým polím a hudbě. Za totality to byl kraj odříznutý od civilizace, díky čemuž se tu uchovala hudba, která jinak v jiných krajích Rumunska zanikla. Kořeny této hudby sahají až do Osmanské říše a čerpají ze stylu tureckých vojenských kapel.

Více info na rachot.cz

Fanfare Ciocarlia
Palác Akropolis / 19:30 / 5. a 6. 9. 2022

 

Comments

comments

Vyhledat