Čas na změnu: Jarní kúry

S jarem přichází přirozená touha po změně životního stylu, a to většinou blíže ke zdraví. Zdraví prospěšné jsou například právě jarní kúry, které se aplikovaly již mnoho let zpět a stále mají své místo mezi zdraví prospěšnými aktivitami. S co nejchutnějším průběhem a se snížením jejich cenové nákladnosti navíc mohou pomoci Kaufino letáky.

Doporučení pro jarní kúry

Mnoho lidí se snaží o “pročištění organismu” po zimě, kdy má člověk tendenci konzumovat více potravin, a to včetně těch tučnějších a kaloričtějších. Jarní kúry trvají obvykle jen pár dní, avšak má pár svých doporučení a pravidel, která se vyplatí dodržet pro maximální účinek očistné kúry. 

Obecně se doporučuje vyřadit návykové látky, kterými jsou především: alkohol, káva, černý čaj a bílý cukr. Je možné tuto závislost snížit, ale také je díky tomu samo tělo schopno vyloučit látky, které mají negativní dopad na zdraví. Zároveň je organismus schopen aktivovat opět běžné režimy v potřebné míře, zlepšit spánek, chuť k pohybu, nebo dokonce libido. 

Je potřeba také dbát na pár klíčových složek, kterými jsou dostatečný pitný režim, vláknina, vitamíny a probiotika, antioxidanty. 

Tělo potřebuje zvýšený příjem tekutin, ideálně vody či bylinných čajů, které tento proces navíc podpoří. Kvalitní čaje nabízí například Tesco leták. Tyto čaje jsou tvořeny směsí bylin. Vhodné je také myslet na zařazení doplňků stravy v podobě vitamínů a probiotik, které pomohou s trávením a podpoří správné funkce organismu. 

Je vhodné zařazovat co nejméně průmyslově zpracované potraviny, ideálně tedy doma připravené pokrmy z ovoce, zeleniny, kvalitního masa, a to především s ohledem na pestrost a vyváženost stravy. 

Cenově výhodně

Může se zdát, že realizace jarní kúry je finančně velmi nákladná, nicméně existuje pár způsobů, jak na cenově nákladné produkty a potraviny vyzrát. 

Ovoce, zelenina a celkově zdravá výživa či potraviny jsou již v každém obchodním řetězci a tyto obchody většinou připravují pro každý týden akční letáky, které jsou dostupné například na portále Kaufino. Právě díky akcím, které obsahují Kaufino letáky, je možné pravidelně nakupovat kvalitní a zdravé potraviny cenově výhodně. 

Klasický bílý cukr je během detoxikace možné nahradit kokosovým cukrem, který má nižší sladivost, a který je navíc možné výhodně zakoupit během kterékoliv cukr akce. Kaufino letáky mají pravidelné nabídky na ovoce a zeleninu v akci, ale také probiotika, vitamíny či jiné doplňky stravy, jež se hodí užívat během jarní očisty organismu. Veškeré tyto akční nabídky poskytuje například Tesco leták mezi Kaufino letáky, který obsahuje široký sortiment zdravé výživy a speciálních potravinových produktů, jež jsou cílené pro bezlepkovou, bezlaktózovou, vegetariánskou či vegan stravu.  

Kaufino letáky tedy mohou vždy poskytnout cenově zvýhodněné kvalitní potraviny, jež jsou potřebné a velmi vhodné pro realizace jarní kúry. 

 

Comments

comments

Vyhledat