Fashion Storm: Módní bouřka míří letos do Ostravy

FASHION STORM ZERZON
FASHION STORM ZERZON

Druhý ročník celodenní akce FASHION STORM, zaměřený na kvalitní regionální módu, odstartuje v 10:00 hodin, 19. září v BrickHouse v Dolní oblasti Vítkovic. Po celý den bude nabízet prodejní expozice moravskoslezských návrhářů a řemeslníků, zajímavé workshopy i hosty ze světa módy. Vyvrcholí pak v 18:00 originální módní show.

Druhý ročník akce opět propojuje a podporuje regionální módní značky, jejichž základem je poctivé řemeslo spojené s kreativitou. Modelky, mezi nimiž bude i letos nezapomenutelná Eva Jailers Kubienová nebo plus size modelka Natálie Debnárová, hvězda loňského pražského Fashion weeku, předvedou kolekce značek ARTGI, Feber Fashion, City Folklore, Dara bags, Lada Vyvialová, LA LUTE, Marva de Luxe, Stauder fashion, Verver a Nikola Zezulová.

Návštěvníci se mohou těšit na herečku a módní ikonu Kateřinu Kairu Hrachovcovou, moderování se ujme herečka, zpěvačka a stand-up komička Adéla Elbel.

„Loni se módní bouřka konala v úžasném prostředí opavského kostela sv. Václava, letos jsme se rozhodli přesunout na jiné místo, které je zase jinak působivé svým industriálním nádechem. Nové kolekce v BrickHouse v Dolní oblasti Vítkovic představí deset špičkových značek z našeho regionu, jejichž tvorba je originální a rozpoznatelná, ale všechny spojuje kvalitní provedení a materiály v rámci trendu slow fashion. Modely jsou převážně minimalistické a nadčasové,“ říká Petra Špornová, ředitelka festivalu. Dodává, že nabídka je letos pestrá: od hedvábného spodního prádla přes street fashion až po velké večerní toalety. Návštěvníci si po celý den mohou v BrickHouse prohlížet prezentace jednotlivých návrhářů, poslechnout si jejich příběhy, zeptat se na cokoliv v oblasti módy a designu a nakoupit oblečení i doplňky. Koncept udržitelnosti letos doplní i téma upcyklace.

„Workshopová část nabídne například využití nepotřebného materiálů, který se dá přetvořit v šokující modely. Zájemci si mohou s Věrou Hoškovou vyrobit bižuterii z plastových lahví nebo díky semináři Elišky Holbojové o základech střihů a šití vyzkoušet v praxi svůj talent, neboť k dispozici budou také šicí stroje. Návrhářka Lada Vyvialová pak prozradí mnohé o nanotechnologii ve skříni, zájemci mohou také diskutovat o módě s herečkou Kateřinou Kairou Hrachovcovou,“ sdělila Pavla Švancerová, manažerka FASHION STORM. Připravena však jsou však další témata. Andrea Doležalová se bude věnovat zdravému životnímu stylu a image nejen manažerky, influencerka Lucie van Koten nabídne manuál pro zdravou a krásnou pleť.

„Nesmírně originální je prezentace cestovatele a fotografa Davida Švejnohy, který při svých cestách navštívil desítky různých přírodních národů převážně v Africe, Asii a Jižní Americe a zaměří se na módu, která pro nás může být často i šokující, ať už jde o destičky ve rtech, zářezy do kůže, žirafí krky žen, tetování nebo zátky v nose,“ doplňuje Pavla Švancerová.

 

Vstupné na denní část je dobrovolné, na večerní módní show pak činí 350 korun. Vstupenky jsou stejně jako loni v elektronické podobě a zájemci si je mohou pořídit ZDE: www.fashion-storm.cz

Comments

comments

Vyhledat