Festival kutilství nabídne foukání skla i výrobu hologramu

 Od pátku 16. do neděle 18. listopadu se v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! uskuteční Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu.

„Bastlfest je tu pro všechny nadšence, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují, stejně jako pro ty, kteří rádi žasnou nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit,“ řekl o akci Lukáš Richter, ředitel VIDA! science centra. Bastlfest pořádá VIDA! už potřetí. S každým rokem roste počet hostujících institucí a spolků a s ním i nabídka zajímavých aktivit. „Letos si u nás můžete například vyfouknout sklo, namalovat obrázek 3D perem, naučit se opravit budík, programovat robota nebo si vyrobit vlastní hologram,“ přiblížil program Bastlfestu Šimon Benda z VIDA!, který akci připravuje. Soupis všech dílen a kutilských ukázek, které Bastlfest letos nabídne, je k dispozici na www.vida.cz/bastlfest. 

„V termínu Bastlfestu se kutilům vyplatí zamířit k brněnskému výstavišti i z dalšího důvodu. Bude se tu totiž konat i festival Prototyp. Obě akce jsou propojeny vzájemnými slevami na vstupné,“ upozornila Hana Laudátová, mluvčí VIDA!

Bastlfest byl loni návštěvnicky nejúspěšnější akcí, kterou brněnský zábavní vědecký park VIDA! pořádal. Během tří dnů dorazilo 5893 návštěvníků.  

VIDA! science centrum

Křížkovského 12, Brno

www.vida.cz

www.facebook.com/vidabrno

 

Comments

comments

Vyhledat