Festival Letiště vzlétne v Hranicích již po desáté

Festival Letiště vzlétne již po desáté a chystá se na svou transformaci. Organická přehlídka těch nejzajímavějších českých a zahraničních hudebníků na poli jazzu a elektroniky i rave party v berlínském stylu. To vše v doprovodu performerů a s nábojem mystiky. Jedna z nejosobitějších kulturních událostí roku se odehraje od 13. do 15. července v centru města Hranice.

Jako speciální host devátého ročníku vystoupí kapela Bert and Friends, jejíž členové se na Letišti díky jazzové minulosti i jiným projektům již objevili. Zahraničními hvězdami budou (berlínský španěl) Kid Simius se svým živým elektronickým setem a londýnská zpěvačka švédského původu Tilda Allie v doprovodu famózního pianisty Federica DeVittora. Českou scénu budou reprezentovat Dné, Post Noisy Pots, HRTL, Marie Pravda & Kosmic Skaut, Blue Uandi, Develooper, Prima Musica a další. Úvodní koncert hlavní části festivalu bude patřit zpěvačce a patronce Letiště Ashley Abrman v doprovodu JeNa Hovorky.

Hlavní novinkou letošního ročníku je rozšíření festivalového areálu do centra malebného města Hranice. Díky spolupráci s kulturním a komunitním centrem Karnola jsou k dispozici vnitřní a venkovní prostory, které nabídnou unikátní prostředí pro koncerty a další kulturní aktivity. Po designovém mostě přes potok Velička se návštěvníci dostanou také na novou stage na nevyužitém brownfieldu v centru města. Tato lokalita přidá festivalu další rozměr a vrátí dění zpět na open air.

Jako každý správný cirkus má Letiště také svého principála, jímž je herec Daniel Možnar. Ten se svým týmem performerů zavede návštěvníky do prostředí bájného příběhu o hledání cesty a nacházení sama sebe. Kulisami bude kombinace jedinečného designu areálu a světelné show. To vše vyvrcholí půlnočním rituálem ohně.

Vstupenky na Letiště Karneval jsou již k dispozici a jejich počet je omezený. Více na www.karnolahranice.cz/letiste.

 

Comments

comments

Vyhledat