FESTKA Scalatore Ondrash & Kašpárek jde do charitativní aukce

Nejen cyklisty zaujme zcela unikátní kolo a obraz, které jsou výsledkem spolupráce Festky, českého butikového výrobce špičkových karbonových rámů pro silniční kola se sídlem v Praze, a designérského dua Ondrash & Kašpárek, které bylo představeno na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary 2021 a nyní jde do charitativní aukce. Tradiční aukce pořádaná galerií KODL se uskuteční na pražském Žofíně. Část výtěžku bude věnována Centru Paraple. Patrony aukce, která se uskuteční 28. května od 12 hodin, jsou Zdeněk Svěrák a Jan Kačer.

Festka věří, že všechna její kola jsou umělecká díla, ale některá si přece jenom takové označení zaslouží víc než jiná. Nejvíc to asi platí pro stroj, který vznikl v roce 2021 ve spolupráci s uměleckou dvojicí Ondrash & Kašpárek, jejíž tvůrčí metoda je založena na přenosu abstraktních barevných kreací z vodní hladiny na plátna a další nosiče. V případě rámu modelu FESTKA Scalatore to bylo poprvé, co tuto techniku uplatnili na trojrozměrný předmět. Ačkoli museli překonat mnohá úskalí, aby se dílo podařilo, výsledek byl úchvatný.

Na profilech na sociálních sítích se toto kolo stalo nejúspěšnějším příspěvkem roku a jeho fotografie převzaly mnohá internetová i tištěná média z celého světa, a to nejenom ta, která se věnují cyklistice, ale také všeobecněji designu, umění a lifestylu. Předmětem dražby není jenom samotné kompletní kolo FESTKA Scalatore, ale také plátno s totožnou kompozicí. Scalatore je nejvyšší model z nabídky Festky. Vyniká zejména lehkostí a perfektními jízdními vlastnostmi.

„Teď, když už se Scalatore Ondrash & Kašpárek objevilo, kde mohlo, řekli jsme si, že je na čase s ním udělat něco prospěšného,” říká spoluzakladatel Festky Michael Moureček. „Dohodli jsem se s aukční síní Galerie Kodl, že jej nabídne ve své dražbě obrazů a uměleckých děl 28. května 2023.”

Vyvolávací cena je 500.000 Kč, ale důležitější číslo je 50, protože tolik procent z finální ceny půjde ve prospěch známé, zavedené nadace Centrum Paraple. Dražit je možno i online. Zde je návod, jak na to.

 

Specifikace:
Model: Festka Scalatore
Velikost: 55
Představec: 3T Team
Sedlovka: Enve Road
Řídítka: Enve Road
Kola: Tune Schwarzbrenner 45 Disc Skyline
Pneumatiky: Vittoria Corsa Speed
Sada: Shimano Dura-Ace Di2 11 speed ráfkové brzdy, brzdové třmeny eeBrakes CaneCreek
Sedlo: Selle Italia SP-01 karbon, graficky upravené
Upozorňujeme, že na fotografiích je kolo zobrazeno s jinou sadou kol.

 

89. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL

neděle 28. květen 2023, 12 hodin

palác Žofín, Slovanský ostrov 226, Praha 1

Výstava aukčních probíhá v Galerii KODL, Národní 7, Praha 1, od 1. května do 27. května 2023. Online katalog, virtuální prohlídku a informace o otevírací době naleznete na www.galeriekodl.cz. Tradiční aukce je doplněna možností dražit online, a to prostřednictvím portálu www.artslimit.com. Limitace na tomto webu začala od 10 hodin 1. května a uzavře se ve 13 hodin 27. května. Živé online přihazování startuje stejně jako sálová aukce 28. května od 12 hodin.

Comments

comments

Vyhledat