Film Jan Palach je online

foto DA Films
foto DA Films

 

DAFilms.cz uvádí:

Oběť nejvyšší: Film Jan Palach online

 

Na protest proti všemu, co se tady děje. Proti nesvobodě slova a tisku. Říkejte to všem,“

 

Před padesáti lety, 16. ledna 1969, se v Praze u Národního muzea upálil dvacetiletý student Jan Palach. Svojí obětí poukázal na vážnost situace v Československu. Jaké byly poslední měsíce jeho života a co předcházelo jeho rozhodnutí stát se Pochodní č. 1? Podívejte se na životopisný film Jan Palach režiséra Roberta Sedláčka, který je online.

 

K příležitosti uvedení filmu Jan Palach vám přinášíme přehlídku tvorby Roberta Sedláčka, a to jak dokumentární snímky, tak ty hrané. Miloš Zeman – nekrolog politika a oslava Vysočiny z roku 2008 představuje našeho současného prezidenta v období klidu na Vysočině, před zvolením hlavou státu. Ve stejném roce natočil Sedláček spolu s Michalem Kubalem také portrét Gustáva Husáka skrz vzpomínky pamětníků. Z hrané tvorby přinášíme také filmy Rodina je základ státu, Největší z Čechů a Pravidla lži.

 

***

 

O DAFilms.cz

Portál DAFilms.cz patří k nejstarším webovým filmovým portálům na světě, byl založen již v roce 2006. Jeho posláním je popularizovat českou i mezinárodní dokumentární kinematografii a vytvořit unikátní veřejně přístupnou videotéku, v níž se dnes nachází přes 1 700 pečlivě vybraných filmových titulů. Na dramaturgii portálu se podílí sedm prestižních evropských dokumentárních festivalů. Českým zástupcem v tomto sdružení je MFDF Ji.hlava, který portál před více než deseti lety založil.

 

Doc Alliance tvoří sedm dokumentárních festivalů:

CPH:DOXDoclisboaDocs Against Gravity FFDOK LeipzigFIDMarseilleJi.hlava IDFFVisions du Réel

 

Comments

comments

Vyhledat