Postižené děti toho dokážou víc s asistenty

Začíná celorepubliková osvětová kampaň na podporu vzdělávání dětí s těžkým postižením a na podporu jejich asistentů ve speciálních školách.

 

I děti s těžkým postižením chtějí chodit do školy, dělat pokroky a mít kamarády. Jen s individuálními asistenty dokážou neuvěřitelné věci!

Mnoho dětí s těžkým postižením v Česku zůstává odkázáno na domácí vzdělávání a péči, kdy veškerá zátěž leží na rodičích a dalších členech rodiny.
„Kvalitní a bezpečné vzdělávání dětí s těžkým postižením není bez individuálních
asistentů prakticky možné. Každé takové dítě k sobě bezpodmínečně potřebuje individuálního asistenta, a to po celou dobu svého pobytu ve škole“, říká Dagmar Herrmannová, odbornice na vzdělávání dětí s kombinovaným postižením a ředitelka speciálního centra Smiling Crocodile, které se už deset let zaměřuje na vzdělávání a péči o děti, s tím nejtěžším postižením, zajišťuje jim potřebné terapie a poskytuje podporu jejich rodinám.

„Naším cílem a velkým přáním je, aby byl život dětí s těžkým postižením stejně uspokojující, jako je tomu u jejich vrstevníků, kteří měli možná na startu do života více štěstí. Zároveň se snažíme co nejvíce usnadnit život jejich rodičům, aby mohli chodit do práce, věnovat se i zdravým sourozencům nebo si alespoň na chvíli odpočinout.“ říká Dagmar Herrmannová a dodává: „Bez asistentů to ale nejde. Jen s nimi dokážou tyto děti neuvěřitelné věci!“

 

Více informací o osvětové kampani najdete přímo na stránkách www.smilingcrocodile.org , kde můžete také podpořit děti s těžkým postižením a jejich asistenty ve Smiling Crocodile.
Havířovská 476 199 00 Praha 9 Česká Republika
1/2

Comments

comments

Vyhledat