Indie, Polynézie i alchymie: Virtuální realita v Goethe-Institutu

Z otevření Nekonečné knihovny v Goethe-Institutu, 7. dubna 2022. Foto Petra Hajská, Goethe-Institut
Z otevření Nekonečné knihovny v Goethe-Institutu, 7. dubna 2022. Foto Petra Hajská, Goethe-Institut

V Goethe-Institutu byla otevřena instalace virtuální reality s názvem Nekonečná knihovna. Ta láká své návštěvníky k multismyslovému zkoumání témat, jako je indické loutkové divadlo, historie polynéské navigace či středověká alchymie.

 

„Nekonečná knihovna nepřekypuje knihami. Není to budova. Nepřipomíná ani nic, co by evokovalo tradiční knihovnu. Je to zážitek, který se odehrává uvnitř virtuální jeskyně s přístupem do virtuálních komnat, které slouží jako portály nebo mikrosvěty umožňující cestovat v čase,“ vysvětluje Thomas Meyer, ředitel programového oddělení Goethe-Institutu pro střední a východní Evropu.

 

Nekonečná knihovna je německá putovní instalace, která nastiňuje budoucnost knihoven coby interaktivních prostor. Své návštěvníky oslovuje interaktivními formami vyprávění. „Knihovna“, která se v březnu představila v Goethe-Institutu v indickém Dillí a nyní také v pražské pobočce Goethe-Institutu, nabízí kromě nejmodernější virtuální reality rovněž hru s QR kódy, hologramy, 3D tištěnými objekty, a představuje řadu audiovizuálních děl. 

 

Multismyslový zážitek nabízí Goethe-Institut zdarma, a to do 31. května. Otevírací hodiny: úterý – pátek 16–19 hodin, sobota 11–14 hodin. Pro zkrácení čekací doby doporučuje Goethe-Institut udělat si předem rezervaci onlineRezervace.

 

Co? Virtuální realita Nekonečná knihovna

Kdy? 08|04–31|05|2022

Kde? Goethe-Institut, Masarykovo nábřeží 32, Praha 1

Web: www.goethe.de/cesko/nekonecnaknihovna  

 

Vstup volný

 

 

Comments

comments

Vyhledat