H&M BLOCK na Colours of Ostrava vás naučí, co se starými tričky

 

Až budete příští týden brouzdat po festivalu Colours of Ostrava, nezapomeňte se zastavit v H&M BLOCKu. Nejenže v téhle relaxační zóně příjemně nasbíráte síly na další koncerty, ale taky v ní můžete udělat pár významných kroků, které pomůžou planetě. Třeba si pořídíte své první osobní kovové brčko. Anebo se naučíte několik triků se starým tričkem, které máte rádi a nechcete ho dát do koše. 

Celý H&M BLOCK pojede ve stylu 3R – REUSE / REDUCE / RECYCLE a je tak propojený s vizí H&M vyrábět kolekce do roku 2030 pouze z udržitelných materiálů. Letošním hitem téhle relaxační zóny  budou kovová brčka. Plastová začnou být co nevidět out a vy teď máte skvělou příležitost stát u zrodu nové éry a být mezi prvními, kdo si do barů nosí na pití vlastní designovou věc. Proti plastovým brčkům, které spotřebováváme v nesmyslném množství a zabíjíme tak mořský svět, vystupují světové celebrity včetně módní návrhářky Vivienne Westwood, herce Adriana Greniera a britské královny. A slyšet jsou už i známé hlasy z Čech. 

Jak to mají s brčky hudebníci, kteří na Colours of Ostrava účinkují? 

TEREZIE KOVALOVÁ 

Doma používám kompostovatelná brčka a na barech plastová brčka už roky odmítám. Koukají tam na mě stejně divně jako tomu bylo dřív v obchodech, když jsem nechtěla dávat ovoce do igelitových sáčků. Na plátěné tašky už si společnost zvykla, tak doufám, že i barmani si začnou hrát s alternativami, kterých je spousta, a úplné zrušení plastových brček na sebe nenechá dlouho čekat. No a my všichni můžeme začít na Colours. Po ostravském festivalu mě čeká celá řada cest včetně festivalu Sziget a je jasné, že to kovové brčko pojede všude se mnou.

BORIS CARLOFF 

Snažím se vůbec doma brčka nepoužívat a odmítám je většinou i kdekoliv jinde. Zdá se mi to zbytečné zatěžování životního prostředí, stejně jako plastové kelímky, tašky, příbory a podobně. Kovová brčka mi přijdou jako príma věc, kterou si v H&M BLOCKU určitě vyzkouším a odnesu i domů. Je to skvělý krok k tomu, omezit ty haldy plastového odpadu, co zaneřáďují moře. Jen tedy, mezi námi, doufám, že si s ním nevypíchnu oko

Pokud jste akční a tvůrčí, budou vás bavit v H&M BLOCKu recyklační workshopy, tentokrát s tričky. Nevěřili byste, co všechno se dá rozstříháním látky ze starého kousku oblečení udělat. Odnášet si budete stylové čelenky, šperky na krk i na ruce a nejrůznější přívěšky. Hlavně si nezapomeňte na Colours přibalit ta trička! 

Pamatujete na útulné relaxační pokojíčky, o které byl loni v H&M BLOCKu tak velký zájem? Dobrá zpráva je, že v tomto roce jich bude víc. Ještě lepší zpráva je, že budou (stejně jako celý interiér i exteriér zóny) vytvořeny převážně z použitých materiálů. A ve stejném duchu se bude podávat také jídlo. Ať už si u Tommy’s Food Truck objednáte vyhlášený burger, pikantní quesadillas, snídaňové sendwiche s vejcem anebo musli s jogurtem (ano, tentokrát bude i brunch!), dostanete je vždy s BIO papírovým nádobím, zabalené do obalů z kompostovatelných surovin, s BIO ubrousky a s dřevěnými příbory. Skvělé letní drinky bude míchat barmanský tým známého českého barmana Martina Baťhy a samozřejmě nebude chybět hudba. DJ Soulphonique měl před rokem takový úspěch, že je tentokrát atmosféra H&m BLOCKu i výběr účinkujících DJů výhradně v jeho rukou. Těšit se tak můžete na pravý nu funk. Z Ostravy!  

Comments

comments

Vyhledat