Film Přes hranici představí několik světových festivalů, do českých kin se dostane 25. listopadu

Celovečerní animovaný film Přes hranici, s významnou českou koprodukcí a animátory, byl vybrán hned do několika prestižních světových festivalů. Jejich výběr byl dnes oznámen. Práce českých animátorů tak bude soutěžit na mezinárodních filmových festivalech ve španělském San Sebastianu, na festivalu Fantoche ve Švýcarsku i izraelské Haifě. Jedinečnou techniku malby na sklo uvidí také diváci Zlín Film Festivalu, kam je jediná soutěžní projekce naplánována na neděli 12. 9. 2021.

Film Přes hranici, který si zatím odnesl Cenu poroty z francouzského filmového festivalu v Annecy, kde si odbyl světovou premiéru, do českých kin vstoupí do kin 25. listopadu, o distribuci se stará společnost Pilot film.

 

Mimořádný celovečerní debut režisérky Florence Miailhe a scénáristky Marie Desplechin byl animován speciální technikou malby na sklo, připravoval se od už roku 2012, a téměř z poloviny se na animaci podílely animátorky české společnosti MAUR film. Ta stojí i za celosvětově úspěšnými filmy Dcera Darii Kashcheevy, která mimochodem svoji festivalovou cestu právě v Annecy započala. Film Přes hranici vznikl i díky koprodukci České televize a podpoře Státního fondu kinematografie a jde vůbec o první celovečerní film natočený touto náročnou animační technikou.

 

Příběh je vzdáleně inspirovaný osudem autorčiny rodiny pocházející z oblasti židovských osad v někdejším Rusku. Ve filmu, který se odehrává v současnosti, sledujeme dobrodružné i dramatické cesty dvou dětí Kyony a jejího bratra Adriela, kteří utíkají přes půl světa před nenávistí, a přitom během své magické iniciační cesty i dospívají.

 

Dabing

V českém znění, které vznikalo v loňském roce, zazní mj. hlasy Taťjany Medvecké, Zuzany Kronerové, Zlaty Adamovské, Zuzany Stivínové, Richarda Krajča, Oty Jiráka, Terezy Bebarové a dalších. Producent filmu Martin Vandas k tomu dodává: „Z českého znění mám obrovskou radost, díky všem zúčastněným se ještě posílila působivost filmu a například Táňu Medveckou nám paní režisérka Florence Miailhe skoro záviděla, jak její barvu hlasu, tak mimořádný herecký projev. Podobně z temné postavy Richarda Krajča v jeho hereckém pojetí opravdu běhá mráz po zádech.“

 

 

Film vznikl za podpory     Centre National du Cinéma et de l’image animée / Eurimages / MDM

FFA & CNC Mini traité franco allemand / Centre National de la Cinématographie et de l’image animée (Création visuelle et sonore) / Région Occitanie DFFF / Státního fondu kinematografie / Toulouse Métropole

 

Další informace hledejte na www.pilot-film.cz

 

Comments

comments

Vyhledat