Filmový festival na téma potravin a udržitelnosti znovu na plátnech českých kin. 

 

Kino Aero bude již 21. listopadu otevřeno všem návštěvníkům Festivalu dokumentárních filmů o jídle Země na talíři. Ti se mohou od 17:00 zúčastnit pestrého programu, ve kterém nebudou chybět ani diskuze, prodejní stánky a výstavy. 

 

“Cílem této akce je nejen pomocí filmů zvýšit povědomí o tom, jak jídlo a jeho produkce ovlivňuje svět kolem nás, ale také propojení všech zainteresovaných stran z různých oblastí, ať už se jedná o jednotlivce, neziskové organizace či profesionály již v tomto oboru působící,” vysvětluje organizátorka festivalu, Viktorie Tenzerová. 

Od 18:00 můžete zavítat na inspirativní a podnětný snímek „Ryba, kterou jím“ o udržitelném rybolovu a iluzi, že zdroje v oceánu jsou nekonečné. Filmem provádí spisovatel a nadšený rybář Paul Greenberg, který se při hledání odpovědí na otázky lovu ryb i vlivu jejich konzumace na lidské zdraví vydává na dobrodružnou výpravu do míst, kde problémy rybolovu vznikají, a pátrá po jejich možných řešeních. V 20:30 následuje úspěšný snímek z americké produkce „Koloběh jedů“, který zajímavě informuje o pesticidech a dopadech na životní prostředí a zdraví lidí. Na pouti po Indii, Mexiku, Argentině, Bhútánu a Spojených státech, film vypráví s pomocí výpovědí mnoha významných osobností, od prezidenta Jimmyho Cartera po jeho svátost Dalajlámu, šokující praktiky chemického průmyslu.

grafika: pořadatel akce

Kromě toho se diváci budou moct zapojit do poutavých debat s Barborou Hernychovou z firmy PROBIO, největšího českého výrobce biopotravin, a Milanem Pospíšilem, vlastníkem prodejny Přístav Valnovka, ve které kladou důraz na původ, kvalitu i příběh ryb.  

 

Diváci budou moci v kině navštívit také stánek Česko proti chudobě, dvě výstavy Cena kakaa a Hladová planeta a pořídit si dobré jídlo z bio-dynamického zemědělství od Svobodného statku na soutoku a od PROBIO.

 

Devátý ročník festivalu pořádá organizace Na Mysli. Lístek na promítání seženete za 100 Kč. Všechna promítání budou provázet české titulky.

Comments

comments

Vyhledat