Fotky: Aktuální kolekce TOMS

Na začátku stála jednoduchá myšlenka – jak vytvořit funkční business, který by prosperoval a zároveň dokázal měnit svět?

Obuvnická značka TOMS byla založena v roce 2006 na jednoduchém principu – za každý prodaný pár bot daruje druhý pár dítěti v nouzi. Od té doby se stala pionýrem zodpovědného podnikání a vzorem pro tisíce dalších firem. Za více než 15 let fungování pomohla zlepšit život 100 miliónům lidí po celém světě a darovací model One for One se postupně rozrostl o další oblasti pomoci, jako je zprostředkování čisté vody, operace zraku, až k financování projektů, které reagují na aktuální palčivá témata společnosti.

Nasbírané zkušenosti, neutuchající optimismus a přesvědčení, že každý má právo na důstojný a spokojený život, jsou energií pohánějící neustálý vývoj TOMS. Darování nyní probíhá formou grantů prostřednictvím sítě pečlivě vybraných darovacích partnerů. Díky tomu má pomoc daleko širší dosah a dostane se tam, kde je potřeba.

 

page1image37428128

Parnerské organizace má TOMs ve 28 zemích.

CO DÁL?

Značka TOMS se zavázala, že 1/3 svého profitu věnuje organizacím, které vznikají “zespodu“, působí lokálně
a jsou tak součástí komunit, kterým pomáhají. Díky tomu dokáží odpovídat na aktuální potřeby a vytvářet silnou
a trvalou změnu. Mezi hlavní oblasti, na které se TOMS zaměřuje, je občanská rovnost, férový přístup ke vzdělání a pracovním příležitostem, podpora LGBTQ+ a dalších znevýhodněných komunit a osvěta v oblasti duševního zdraví.

V roce 2018 získala značka TOMS prestižní certifikaci B-corp, která spojuje společnosti splňující ty nejvyšší standardy

NOVÁ KOLEKCE

Stejně jako současný svět, je nová kolekce TOMS jaro/léto 2022 o propojení – materiálů, vzorů, stylů i siluet. Kombinací toho nejlepšího vznikají modely, které v sobě nesou silné poselství. Móda se kloubí s udržitelností, funkčnost s pohodlím, vzory s odkazem na nejrůznější kultury světa, stírá se rozdíl mezi obuví na doma a na ven.

Stěžejním poselstvím je i úcta a péče o místo, které je domovem nás všech – planetu Zemi. Proto 30 % kolekce tvoří ekologická řada EarthwiseTM, která využívá materiály a postupy ohleduplné k životnímu prostředí. S tím se pojí i využití ekologických obalů a kontinuální snižování uhlíkové stopy. Čím dál více bot TOMS se nyní pyšní ekologickými materiály, jako je šetrně zpracovávané plátno z juty, lnu a konopí, plátno Repreve® vyrobené z recyklovaných PET lahví nebo recyklovaná bavlna. TOMS se zavázala, že do roku 2025 bude 100 % použité bavlny pocházet z udržitelných zdrojů.

Srdcem kolekce a hrdinou sezóny je stále Alpargata – ikonická silueta, jejíž otisk najdeme v aktuální kolekci nejen na espadrilkách, které přicházejí opět v nových variacích materiálů i barev, ale i na teniskách a pantoflích.

Horkou novinkou jsou ultra pohodlné boty budoucnosti Alpargata Resident, které můžete stejně dobře nosit doma i venku. Mají pevnou podrážku, zároveň jsou flexibilní, z příjemných materiálů a s pružným límcem pro maximální komfort a okamžité nazutí.

Letní kolekci doplňují i sandály a všudypřítomné pantofle, které se staly symbolem nového životního stylu. Mezi oblíbené prvky patří hebký kožíšek z umělé kožešiny, který najdeme třeba na modelu Sofia, anebo masivní “traktorová“ podrážka, kterou najdeme u sandálů Fisherman Lug a tenisek Lace-Up Lug.

TOMS je k dostání na eshopu výhradního distributora www.urbnalux.cz nebo u vybraných prodejců.

page3image47837184

Comments

comments

Vyhledat