Free Cinema uvádí: Celoroční kurzy Jak vidět film? Jak stvořit film? a novinka Jak hrát ve filmu?

Kateřina Dudová, studentka Kateřina Dudová jako Upír Nosferatu (Jak hrát ve filmu?)
Kateřina Dudová, studentka Kateřina Dudová jako Upír Nosferatu (Jak hrát ve filmu?)

Během vládních karanténních opatřeních si talentová platforma Free Cinema potvrdila, že obrovskou zálibu ve filmech náročného diváka a v kultovní světové kinematografii nemají jen studenti a intelektuálové, ale také široká veřejnost. Free Cinema některé své přednášky sdílela v rámci úspěšného distančního filmového klubu a lektorka Viktoria Rampal Dzurenko konečně rozjela svůj dlouho plánovaný projekt Kurz filmového herectví on-line. Letos na podzim zahajuje Free Cinema všechny své celoroční kurzy v prezenční podobě. A to již devátým rokem! Pokud by však z důvodů šíření onemocnění Covid-19 nemohly být kurzy vedeny prezenčně, lektoři jsou již zběhlí v profesionálním převedení lekcí do on-line podoby.

 

 Jak vidět film? je přednáškový cyklus o dějinách filmu a filmové analýze. Je vhodný pro filmové nadšence, jež láká porozumět filmu hlouběji v kontextu historickém, uměleckém nebo filosofickém. Uchazeči se seznámí s díly největších filmových velikánů a s odlišnými přístupy k tvorbě. Celoroční kurz je vhodný také jako příprava k přijímacímu řízení vysokých škol s uměleckým zaměřením. Přednášky a masterclass vedou přední osobnosti české kinematografie: Bohdan Sláma, Bohdan Karásek, Jiří Flígl, Václav Kadrnka, Martin Čihák a další. Kurz probíhá od 12. října 2021 do 24. května 2022 v prostorách Kasáren Karlín.

   Jak stvořit film? je praktický kurz pro všechny zájemce o filmovou tvorbu. V tomto celoročním kurzu mají uchazeči jedinečnou možnost zkusit si vytvořit svůj film tzv. od A do Z. Prostřednictvím distribučního projektu Free Cinema Films pomáhá Free Cinema snímkům s jejich další distribucí do českých kin a na filmové festivaly. Během kurzu se uchazeči dostanou od hledání námětu, zhotovení literárního a technického scénáře až k samotné realizaci, práci se zvukem, kamerou, střihem a postrodukcí a v tom všem jim budou nápomocí odborníci a studenti z FAMU. Za všechny jmenujme Květu Přibylovou, Ondřeje Belicu, Viktorii Rampal Dzurenko či Marka Grajciara. Kurz Jak vidět film? je k tomuto kurzu jako bonus zdarma. Na závěr proběhne slavnostní premiéra všech natočených snímků. Kurz probíhá od 5. října 2021 do 31. května 2022 v Pražském kreativním centrum na Staroměstském náměstí.

Jak hrát ve filmu? je praktický celoroční kurz pro nadšené zájemce o filmové herectví. V rámci intenzivního kurzu, složeného ze série přednášek, filmových ukázek a exkluzivních praktických hereckých cvičení, se studenti budou podrobně věnovat specifikům filmového herectví. Kurz umožní zájemcům pod vedením profesionální filmové režisérky Viktorie Rampal Dzurenko hluboký a erudovaný vhled do komplexního a fascinujícího umění filmového herectví. Jednotlivé techniky budou zkoušeny na vlastní kůži a praktická cvičení natočeny na kameru. Absolventi si z kurzu odnesou množství vlastních natočených etud, skvělé zážitky, získají nové přátelé a kontakty do budoucnosti. Zároveň se filmoví herci okamžite uplatní v krátkých filmech filmových studentů z kurzu Jak stvořit film? Kurzisté mají v ceně kurz Jak vidět film?. Kurz probíhá od 5. října 2021 do 31. května 2022 v Pražském kreativním centrum na Staroměstském náměstí.

 

Přihlášky jsou otevřeny na stránkách www.freecinema.cz

 

Comments

comments

Vyhledat