Galerie kulturního centra Ex Post má opět otevřeno

Ex Post
Ex Post

Ve čtvrtek 13. 5. se znovu otevřela galerie kulturního centra Ex Post. V přiměřeném režimu si tak návštěvníci mohli, v rámci události „Ex-post-pandemic Re-opening“, prohlédnout prostor a poslední práce tří autorů Prokopa Bartoníčka, Aleše Brázdila a Lukáše Prokůpka.

 

Fotograf Lukáš Prokůpek dlouhodobě dokumentuje středoevropskou noční lesní krajinu pomocí dronů. Exotická barevnost jeho snímků vzniká pouze dopadem nočního světla na chip kamery. Prokůpek post-produkuje minimálně a dává tak prostor intimním polohám jeho dialogu s přírodou.

 

Aleš Brázdil je zastoupen figurativní malbou, jeho obrazy byly do prostoru vybrány v rámci natáčení nového snímku Jana Hřebejka, které v Příčné ulici probíhalo v průběhu posledního lockdownu. V zadní části galerie tak návštěvníci mohou vstoupit do příběhu s kterým se blíže seznámí na obrazovkách České Televize na přelomu roku.

 

Prokop Bartoníček tyto dny představuje několik posledních světelných objektů. V rámci skupiny Aeon spolupracoval na neonových intervencích do barokních obrazů, ale v neposlední řadě představí i své poslední dílo RESILIENCE.

 

Expozice je přístupná v předem sjednané časy a to ideálně prostřednictvím Facebookové stránky Ex Post.

https://www.facebook.com/ExPostPraha/

 

Comments

comments

Vyhledat