GFOTY a DJ Fingerblast v Praze představí futuristický hardcore pop

 

GFOTY, britská ikona hyperaktivního popu a hvězda fenoménu PC Music, přiveze tento pátek do Prahy svoulive show utrženou ze řetězu. Aby toho nebylo málo, z Londýna s ní dorazí ještě DJ FINGERBLAST, který se proslavil na Soundcloudu originálními futuristickými editypopových hitů. Party se bude konat v pátek 21. června v undergroundovém klubu Fuchs2 na pražské Štvanici a zlevněné lístky se dají pořídit v předprodeji na GoOut.

 

Pod zkratkou GFOTY se ukrývá Girlfriend of the Year. Autorka party hymny Friday Night, kterou zremixovala i světoznámá producentka SOPHIE, a jedna ze zakládajících členek londýnského labelu PC Music jej nedávno opustila, ale zvuku typickému pro tento originální kolektiv zůstala věrná. Její unikátní kombinace nadsazených popových klišé, euforických devadesátkových synťáků, značně upravených vokálů a zvukových experimentů tvoří dokonalý mix pro nespoutanou party z jiného vesmíru. Letos na jaře vydala GFOTY EPčko „If You Think I’m a Bitch, You Should MeetGFOTY“ s hardstyleovým singlem Boy Next Door, které potvrzuje, že i po odchodu z PC Music má stále co říct. To stejné platí o jejích energických live shows utržených ze řetězu, které nemají žádný plán ani setlist a může se při nich stát prakticky cokoliv.

 

DJ Fingerblast poprvé zažil světla slávy na Soundclouduv momentě, kdy pod pseudonymem Toynoiz předělával nejrůznější taneční hity do šílených verzí tvořených výhradně z midi zvuků dětských kláves. Pak si ale změnil jméno na DJ Fingerblast a vrhnul se na produkci vlastních tracků a remixování popových pecek ve stylu hardbass. To mu přineslo další odezvu a účinkování v mnoha internetových radioshows. Jeho DJ sety vyvolávají živé vzpomínky na devadesátkové rave party, ze kterých si DJ Fingerblast bere neskrývanou inspiraci.

 

Party vibes z jiné galaxie pomůžou vytvořit také lokální producenti a DJs – výrazná postava české elektronické scény Aid Kid, člen temného industriálního kolektivu WrongHeartsick Mother, a mladí DJs z promotérské skupiny Adriftmashapes a litterbin. Předprodej vstupenek probíhá na webu GoOut, kde se dají pořídit za zvýhodněnou cenu 269 Kč. Na místě to pak bude za 300 Kč před půlnocí a 350 Kč poté.

 

Party pořádá Adrift, mladý promotérský kolektiv pražských producentů a DJs mashapes a litterbin. Jejich akce a sety se vyznačují stylovou rozmanitostí, futuristickou hudbou a nespoutanou energií.

 

ODKAZY:

 

Event a předprodej na GoOut

https://goout.net/cs/parties/gfoty+dj-fingerblast+dalsi/exufe/+abdgm/

 

Event na FB

https://www.facebook.com/events/2040933572867474/

 

GFOTY – videoklip BOY NEXT DOOR

https://www.youtube.com/watch?v=gwFwD82S4PM

 

GFOTY live video

https://www.youtube.com/watch?v=j0g4liouLS0

 

GFOTY soundcloud

https://soundcloud.com/gfoty

 

GFOTY – Friday Night video

https://www.youtube.com/watch?v=5VcQP1HXN_w

 

DJ Fingerblast soundcloud

https://soundcloud.com/djfingerblast666

 

ADRIFT facebook page

https://facebook.com/adriftadriftadrift

 

Comments

comments

Vyhledat