Glenfiddich Project XX. Jak dvacet názorů vytvořilo jednu nečekanou whisky

Project XX - foto Glenfiddich
Project XX - foto Glenfiddich

Dali byste si whisky s příběhem? Ten z palírny Glendfiddich vám bude obzvlášť chutnat. Je totiž o skutečném experimentu, kterého se zúčastnilo dvacet vyhlášených malt mistrů z celého světa. Jeho výsledkem je nová limitovaná singl malt whisky, kterou by jeden nevymyslel.

 

Vše začalo dnem, kdy malt mistr Brian Kinsman pozval do palírny ve skotském Dufftownu dvacet whisky expertů ze šestnácti zemí světa na tajemnou misi s názvem XX. Proč jsou na místě, se hosté dozvěděli až v třípatrovém skladu, kde v každém podlaží dozrává kolem tisíce sudů s whisky. Každý měl najít ten svůj, ideální. Dvacítka sudů různého stáří, chutí, vůní i osobitosti, které se dostaly do finále, představuje nejzajímavější whisky, jaké v portfoliu palírna Glendfiddich má. Na konci experimentu Brian Kinsman jejich obsah spojil a vytvořil vzorovou várku, která předčila jeho očekávání.

 

 

Díky kolektivní spolupráci dvaceti malt masterů si dnes můžeme dopřát jedinečnou whisky tmavě zlaté barvy, která v sobě nese pro Glenfiddich typický charakter letního ovoce. Chuťově je rozmanitá stejně jako osobnosti, které ji dali vzniknout – objevíte v ní cukrovou vatu, skořici, mandle i bohatost portského vína s jemným nádechem lékořice.

 

Project XX není jednoduchá whisky. Je to 20 názorů, 20 sudů a 1 úžasný nepředvídatelný výsledek.  

 

V prodeji na: www.bottlesandstories.cz

 

GLENFIDDICH EXPERIMENTAL SERIES, PROJECT XX

 

Charakteristika

 

Vůně: Klasická ovocnost Glenfiddichu s nádechem jablečných květů, letního ovoce a zralých hrušek. Krásná vyrovnanost mezi dubovými tóny a bohatostí hebké vanilky, ječného cukru, s lehkým nádechem lékořice a jemného koření.

 

Chuť: Rafinovaná a vyrovnaná. Cukrová vata, bohaté dubově vanilkové tóny. Hluboká a měkká. Počáteční sladkost je postupně doplněna neobvyklými tóny

opražených mandlí, skořice a lehkým nádechem třísloviny.

 

Dokončení: Dlouhé s přetrvávající dubovou sladkostí.

 

Obsah alkoholu: 47%

 

Nefiltrováno za studena

 

Cena: 1216 Kč

 

Comments

comments

Vyhledat