Festival Cool v Plotě zaplní Písek skvělou hudbou

Jedním z headlinerů festivalu je německý producent Fejká
Jedním z headlinerů festivalu je německý producent Fejká

Cool v plotě je multižánrový festival, který dává prostor samostatně vystupujícím umělcům z celého světa. Festival ukazuje krásu a sílu tvůrčího individua a soběstačnost jedince. Převážně hudební program oscilující mezi mnohými žánry, jako jsou elektronická hudba, new folk, jazz, experimentální hudba, alternativní rock, world music a další, je doplněn o autorská čtení, slam poetry, tanec nebo hudební workshopy a také busking.

Festival se odehrává v historickém centru města Písku v prostorách hradebního příkopu Parkány,  Sladovně, Balzám café, kavárně Vykulená sova a v dalších místech. Návštěvníci zažívají festival zcela odlišným způsobem, než na jaký jsou doposud zvyklí, putováním za umělci zažívají rodinou atmosféru jednotlivých míst. Letos vystoupí více než 30 umělců z UK, Kanady, Německa, Itálie,  Slovenska, Turecka a řada současných objevů z domácí scény.

Simon Goff / Foto (c) Jubal BattistiNa 14. ročníku festivalu Cool v plotě vystoupí: Fejká – německý producent s extatickým deep technem, britský houslista Simon Goff  na pomezí minimalismu a elektronické hudby, italský bubeník, pianista a skladatel Filippo Toniazza Tonini,  turecká zpěvačka, skladatelka a performerka ILÆY, dream popová německá zpěvačka Fourtunaslovenská diva Eniesaz domácí scény Vojtěch Nýdl (Clarinet Factory), Circus Ponorka, Mikoláš Chadima (MCH Band) a mnoho dalších.

Dream popová německá zpěvačka Fourtuna

Doprovodný program nabídne pro velké i malé návštěvníky interaktivní představení Jakuba Doubravy, poutavou debatu “Zažij Dakar “ s fotografem Petrem Luskem, autorské čtení Petra Borkovce, panelovou diskuzi s respektovaným českým ekonomem a filozofem Tomášem Sedláčkem v Městské knihovně, filmové projekce a výstavy.

Kompletní line-up je již uveřejněn webu a sociálních sítích.

 

Comments

comments

Vyhledat