GreeenTech na Manifesto Anděl poprvé představí mobilní hydroponickou farmu

GreeenTech
GreeenTech

 

Ekologický start-up GreeenTech spustí svůj první hydroponický kontejner GreeenBox, který bude součástí nového Manifesto Marketu. Manifesto Anděl bude více zaměřeno na udržitelnost a své brány slavnostně otevře již v týdnu od 17–22. srpna 2021. Součástí bude i doprovodný program pro širokou veřejnost, jako například živá vystoupení, ochutnávky a workshopy pro děti. 

 

Manifesto Anděl otevře své brány již 17. srpna. V rámci slavnostního otevření představí unikátní gastronomický koncept, který bude klást důraz na udržitelnost a obnovitelné zdroje. Součástí areálu bude i městská farma od společnosti GreeenTech. Ta veřejnosti představí svůj první hydroponický kontejner GreeenBox, díky kterému lze udržitelně pěstovat listovou zeleninu, mikrobylinky nebo drobné ovoce. Lokálně vypěstované potraviny budou využívány v restauracích Manifesta a návštěvníci si je budou moci zakoupit pro domácí potřebu. „GreeenBox je naší velkou novinkou a jeho otevření na Manifestu je pro nás opravdu důležitým krokem vpřed. Budeme moc rádi, když hydroponické pěstování představíme širší veřejnosti, jako pokrokový a udržitelný proces, který má do budoucna velké ambice,“ komentuje spoluzakladatelka projektu Karolína Pumprová.

 

Doprovodný program pro děti i dospělé

Celý týden slavnostního otevření, tedy od 17.–22. srpna, se návštěvníci mohou těšit na živá vystoupení kapel, DJs, beauty koutky, ochutnávky, workshopy pro děti a také speciální edici bylinkových koktejlů. GreeenTech pro hosty připravil dětskou zónu s workshopy, kde si děti budou moci ve čtvrtek 18. srpna vyzkoušet malování na pěstební kelímky (neboli HerbaBoxy) a v sobotu 21. srpna také dětské vaření pro ty nejmenší gurmány. Během týdne budou v areálu k dispozici i hostesky, které ochutnávkou bylinek potěší každého labužníka. Vstupné je zdarma. 

 

GreeenTech mění proces pěstování

Koncept nového GreeenBoxu reaguje na vzrůstající zájem o udržitelnost a obnovitelné zdroje. Při hydroponické metodě pěstování se snižuje spotřeba vody až o 95 % oproti konvenčnímu zemědělství. Zároveň lze zeleninu pěstovat naprosto kdekoliv a v jakýchkoliv klimatických podmínkách. „Nejtěžším krokem byla výroba kontejneru, proces pěstování je pak poměrně snadný. Díky naší technologii a do detailu vyladěným pěstebním procesům, zvládne kontejner obsloužit jen jeden člověk. Vše probíhá automatizovaně. Navíc se nám podařilo do kontejneru vměstnat celých 64 m2 pěstební plochy, která poskytuje dostatek místa pro 3 750 salátů nebo 3 900 balení krabiček mikrobylinek,“ vysvětluje CEO společnosti GreeenTech Dmitrij Lipovskij.

 

Comments

comments

Vyhledat